Przejdź do treści

Przemień swój balkon w przyjemną strefę relaksu

Ostatnia aktualizacja: 3 maja 2022

Miejsce do odpoczynku pod gołym niebem to spełnienie marzeń większości ludzi żyjących w mieście. Jesteś posiadaczem balkonu tak małego, że ledwie zmieści się na nim kilka doniczek? Nie łam się, nawet tam możesz stworzyć idealne miejsce do odpoczynku, ogródek zielarki, czy romantyczny kącik na wieczory we dwoje. Zainspiruj się naszymi pomysłami, jak stworzyć przytulny kącik na świeżym powietrzu nawet na kilku metrach kwadratowych.

Bez względu na to, czy masz blokową loggie, czy mały miejski balkonik, ważne jest aby zagospodarować każdy jego centymetr i wybrać te właściwe dodatki oraz meble balkonowe. Pierwszym krokiem, który musisz wykonać, jest zastanowienie się jak chcesz spędzać czas na balkonie. Marzysz o kwitnącej oazie spokoju, miejscu niezakłóconego spokoju, czy przestrzeni na spotkanie z przyjaciółmi?

Postaw na praktyczne meble

Krzesła i stolik na kawę lub drinka są koniecznością na balkonie, i to nawet tym najmniejszym. Abyście mogli przemieszczać się z łatwością, w chwili, gdy akurat nie siedzicie wybierz praktyczne składane krzesła i stoliczek. Doskonałą alternatywą dla klasycznych mebli mogą być ogrodowe pufy i futony. Możesz wygodnie rozłożyć się na nich i oddać słodkiemu lenistwu. Całość wystarczy dopełnić niskim stoliczkiem i dywanem do użytku zewnętrznego, który uprzytulni cały kącik.

Myśl wertykalnie

Im mniejszy posiadasz balkon, tym więcej kreatywności musisz użyć, aby wykorzystać każdy wolny centymetr. I to łącznie ze ścianami i barierką. Jeśli masz do dyspozycji mały balkon, a marzysz nie tylko o miejscu do siedzenia, ale i własnym ogródku, postaw na wiszące i ścienne doniczki. Posadzić w nich możesz nie tylko rośliny ozdobne, ale i truskawki, pomidorki koktajlowe lub papryczki chilli, a własnymi zbiorami możesz cieszyć się całe lato.

Wykorzystaj każdy kąt

Rogi bywają często zapomnianym miejscem, ale właśnie na małym balkoniku musisz wykorzystać je na maximum. Stabilne półki rogowe posłużą Ci jako miejsce na wszystko, co chcesz mieć pod ręką, zarówno na rośliny, latarnie, jak i inne dekoracje.

Nie zapomnij o dodatkach dla większej wygody

Dodatki o wyraźnych kolorach i roślinnych motywach dodają balkonu nie tylko iskrę i charakter, ale przede wszystkim wyczarują dość wygody do odpoczynku. Dlatego, podczas wyposażania balkonu nie zapominaj o siedziskach, poduszkach i pledach. Innym trendem są dywany do użytku zewnętrznego, które uprzytulnią balkonowe kafelki. Nie zapomnij też o zewnętrznym oświetleniu solarnym, które zadba o tą odpowiednią atmosferę po zachodzie słońca.