Najlepsze myjki do okien w 2021

Ostatnia aktualizacja: 25 kwietnia 2020

Mycie okien to aktywność, którą większość z nas nie umieści na liście swoich ulubionych. To męczący proces, wymagający wysiłku fizycznego i przygotowania odpowiednich warunków. Pomóc musi także odpowiednia pogoda, która pozwoli na wymycie szyb. Niestety, bardzo często tradycyjne metody pozostawiają wiele do życzenia, a smugi i niedoczyszczone fragmenty będą nas tylko później denerwowały. Dlatego przeszukaliśmy rynek w poszukiwaniu ofert najlepszych myjek do okien. W 2021 roku najlepszą i najbardziej funkcjonalną okazała się myjka Leifheit Window Cleaner 51000. Zaimponowała nam przede wszystkim opcja z systemem Click, który pozwala na dosięgnięcie najbardziej niedostępnych miejsc. Warto jednocześnie wspomnieć, że myjki do okien, które opisujemy w tym rankingu można również wykorzystywać do mycia innych powierzchni. Dlatego wszelkie powierzchnie płaskie, takie jak kafelki, blaty czy szyby w kabinach prysznicowych także mogą zostać wymyte przez produkty tego typu.

Ranking myjek do okien

leifheit myjka do okien

Leifheit myjka do okien Window Cleaner 51000

Czas pracy: 35 minut | Szerokość robocza: 28 centymetrów | Długość gwarancji: 24 miesiące | Dodatkowe funkcje: drążek z systemem Click, tryb StandBy, wymienna dysza do odsysania

Ta elektryczna myjka do okien, oprócz typowych użytkowników, z pewnością zadowoli osoby o bardziej zaawansowanych potrzebach. Za sprawą specjalnego drążka, który można podłączyć do tego urządzenia dosięgniemy najbardziej odległych powierzchni. Taki projekt pomoże wszystkim właścicielom szklarni, ogrodów zimowych czy okien połaciowych. Użytkownik uniknie w taki sposób niebezpiecznego wchodzenia na drabinę, i zamiast tego posłuży się po prostu drążkiem przedłużającym zasięg jego rąk. Dodatkowo, wymienna dysza działa w sposób podobny do tego opisanego przy urządzeniu od Karcher. Możemy w ten sposób dostać się na przykład do okien z kratownicą, czy też do innych wąskich przestrzeni.

Oprócz tego sprzęt od Leifheit wyposażony jest w tryb StandBy, dzięki któremu czas pracy to 35 minut – nieźle, ale część konkurencji w rankingu ma nawet lepsze osiągi. To z pewnością ciekawa propozycja dla osób, którym przychodzi czyścić nietypowe, trudno dostępne miejsca. Urządzenie od Leifheit to bezpieczna alternatywa dla drabiny czy krzesła.

Drążek z system Click umożliwi dotarcie w trudne miejsca
Wymienna dysza również pozwoli na operowanie w ciasnych punktach
Długi czas pracy
Wszechstronne zastosowanie
Według niektórych użytkowników myjka do okien Leifheit zostawia lekkie smugi

myjka do okien electrolux czy karcher

Electrolux WS71-4VV

Czas pracy: 60 minut | Szerokość robocza: 29 centymetrów | Długość gwarancji: 24 miesiące | Dodatkowe funkcje: Ściągacze z naturalnej gumy

Akumulatorowa myjka do okien Electrolux wybija się na tle innych urządzeń tego typu swoim czasem pracy. 60 minut to dwa, a w niektórych wypadkach nawet trzy razy więcej niż oferuje konkurencja. To urządzenie do mycia okien, tak jak wiele innych, potrzebuje sporo czasu żeby się naładować, więc każda minuta jest na wagę złota. Jeżeli będziemy uzbrojeni w wersję od Electrolux, to z pewnością wymycie kilkunastu okien, blatów, szyb i innych powierzchni na których zacieki są bardzo niepożądane stanie się osiągalne. Ten model, uzbrojony w akumulator litowy, jest odrobinę cięższy od innych produktów, które trafiły na ten ranking. Niemniej to wciąż urządzenie, którego obsługa nie będzie stanowić żadnego problemu dla użytkowników. Oprócz tego ta myjka do mycia okien wyposażona jest w ściągacze z naturalnej gumy, których zadaniem jest zbieranie wody i zabezpieczanie przed kapaniem.

Internauci zachwalają w tym urządzeniu od Electroluxa że użytkowanie jest proste i wygodne, a dodatkowo jego kultura pracy okazuje się bardzo zadowalająca. Dźwięki nie przekraczające 60 decybeli to faktycznie niewiele, więc ten model nie jest zupełnie kłopotliwy w obsłudze, produkowany jest przez uznaną markę i nie znaleźliśmy w internecie żadnych negatywnych opinii na jego temat.

Cicha
Bardzo długi czas pracy
Pochodzi od uznanego, markowego producenta
Droga ściągaczka do szyb

myjka vileda do okien

Vileda Windomatic 146752

Czas pracy: 40 minut | Szerokość robocza: 27 centymetrów | Długość gwarancji: 24 miesiące | Dodatkowe funkcje: ruchoma głowica ułatwiająca czyszczenie

Najtańsza w naszym rankingu ściągaczka do szyb to budżetowe rozwiązanie, dzięki któremu zmyjemy bez większego wysiłku okna w taki sposób, który nie pozostawi smug. Najbardziej cieszy w wypadku tego modelu zwłaszcza jego długi czas pracy. 40 minut to drugi najlepszy wynik w całym rankingu, w związku z czym nawet domy z dużymi przeszkleniami nie będą wyzwaniem dla tego urządzenia do mycia okien. Dodatkowo, ma ono wąską głowicę, przez co będziemy pracować odrobinkę wolniej, ale za to urządzenie będzie w stanie operować nawet na wąskich oknach. Użytkownicy zwracają jeszcze uwagę na to, że głowica jest ruchoma, przez co korzystanie z Vileda Windomatic 146752 jest bardzo wygodne.

Można wtedy przetrzeć nawet fragmenty przy samym parapecie. Taka myjka do mycia okien jest z pewnością dobrą i tanią opcją, gdyż oprócz tego przy zakupie obowiązuje gwarancja ważna przez 24 miesiące. Jednak Vileda nie wygrywa rankingu ze względu na smugi, które zostawia na czyszczonych powierzchniach. Kilku internautów uskarżało się na to, że po myciu tym urządzeniem musieli oni jeszcze poprawiać swoją pracę. Z pewnością takie braki mogą wiązać się z ceną – ta Vileda do mycia okien jest bowiem bardzo tania.

Bardzo tania
Ruchoma głowica umożliwiająca precyzyjne mycie
Długi czas pracy
Myjka do szyb Vileda zostawia smugi

karcher wv 5 premium 1.633-453.0

Karcher WV 5 Premium

Czas pracy: 35 minut | Szerokość robocza: 28 centymetrów | Długość gwarancji: 24 miesiące | Dodatkowe funkcje: wymienne ssawki, spryskiwacz z padem z mikrofibry

Opisywaliśmy powyżej problem związany z myciem w wąskich miejscach. Ta myjka do okien Karcher WV5 ma funkcjonalne rozwiązanie tej kwestii, a mianowicie wymienne ssawki. Oprócz dużej głowicy o szerokości 28 centymetrów w zestawie otrzymujemy również mniejszą ssawkę o wymiarze 17 milimetrów. Ten karcher do szyb może więc zostać odpowiednio przygotowany zarówno do szybkiej pracy z dużymi powierzchniami, jak i z mniejszymi oknami, lub też miejscami o nietypowych, wąskich i kanciastych kształtach. Karcher to oczywiście sprawdzona marka specjalizująca się w produkcji urządzeń myjących. Za nazwę trzeba niestety płacić – ten model jest najdroższą propozycją w całym rankingu. Dodatkowo dokupić można zapasowy akumulator, który można szybko wymienić w trakcie mycia szyb.

Oprócz tego urządzenie wyposażone jest w wyświetlacz LED, który pokazuje aktualny stan naładowania. Okazuje się że ta myjka do szyb Karcher cieszy się bardzo dobrymi opiniami użytkowników, i w zasadzie nie pojawiają się żadne krytyczne głosy na temat jej funkcjonowania. Wadą technologii zaproponowanej przez Karcher z pewnością jest to, że by wymyć szyby potrzebujemy zarówno spryskiwacza, jak i samej myjki która zbierze później wodę z mytych powierzchni. Niektóre konkurencyjne modele potrafią wykonać te dwie funkcje w jednym.

Wymienne ssawki
Wyświetlacz LED pokazujący poziom naładowania baterii
Najdroższa myjka elektroniczna do okien w rankingu (nie licząc robotów do mycia okien)
Do mycia potrzebna jest zarówno myjka jak i spryskiwacz

myjka do okien opinie

Black + Decker WW100

Czas pracy: 20 minut | Szerokość robocza: 28 centymetrów | Długość gwarancji: 24 miesiące | Dodatkowe funkcje: spryskiwacz wbudowany w urządzenie

Myjka od Black + Decker potrzebuje aż czterech godzin na naładowanie. To sporo, gdyż choćby Karcher do mycia okien potrzebuje mniej czasu, a pracuje przez 35 minut. To urządzenie do mycia okien wytrzyma na jednym ładowaniu raptem 20 minut. Jeżeli chcemy wymyć wiele okien oraz powierzchni takich jak kafle czy parapety, to użytkowanie WW100 może być dla nas bardzo uciążliwe. A szkoda, bo produkt od Black + Decker oferuje ciekawe rozwiązanie w ramach którego jedno urządzenie ma, oprócz odkurzacza do cieczy, wbudowany spryskiwacz. Dzięki temu za jednym zamachem możemy spryskać daną powierzchnię płynem do mycia, a następnie to zetrzeć. Nie będzie więc konieczne zapychanie garażu licznymi sprzętami.

Obrotowa głowica pozwala na bardzo szybkie przejście od trybu czyszczenia na zbieranie wilgoci i brudu z mytej powierzchni. Jednocześnie, znaleźliśmy w internecie również opinie krytykujące tę technologię te względu na nieefektywność mycia Black + Decker. Jest to więc urządzenie do rozważenia, ale najwyraźniej technologia oferowana w tym modelu mogłaby jeszcze zostać dopracowana.

Ciekawe rozwiązanie z ruchomą głowicą
Cicha elektryczna myjka do okien
Długi czas ładowania
Krótki czas pracy na jednym naładowaniu
Zostawia smugi
Technologia z ruchomą głowicą jeszcze pozostawia sporo do życzenia

myjka do okien karcher wv 2

Myjka do szyb Karcher WV 2 Premium Black Edition

Czas pracy: 35 minut | Szerokość robocza: 28 centymetrów | Długość gwarancji: 24 miesiące | Dodatkowe funkcje: wymienne ssawki, spryskiwacz z padem z mikrofibry

Ten model jest odrobinę mniejszy od opisywanego wcześniej karcher WV5. Różnica w wadze jest niewielka, ale może być znacząca w trakcie dłuższego użytkowania. WV2 jest więc lżejszy o kilkadziesiąt gramów. Oprócz tego, są to pod względem funkcjonalności jak i efektywności urządzenia bardzo do siebie podobne. Tutaj również zastosowano technologię z wymiennymi ssawkami, by móc dosięgnąć i wymyć wąskie okna, albo ciasne partie kafelków. Na pewno warto również rozważyć ten model ze względu na inną rzecz – jeżeli jesteśmy przekonani do Karchera WV 5, to WV 2 również może spełnić nasze oczekiwania.

A jako że jest odrobinę starszym, i mniej zaawansowanym modelem, to kosztuje o kilkadziesiąt złotych mniej. W ten sposób zakupimy do naszego domu markowy sprzęt po przyzwoitej cenie.

Wymienne ssawki
Wyświetlacz LED pokazujący poziom naładowania baterii
Tańszy od nowszego Karchera VW 5
Do mycia potrzebna jest zarówno myjka jak i spryskiwacz

myjki do okien opinie

Sencor SCW 3001YL

Czas pracy: 20 minut | Szerokość robocza: 28 centymetrów | Długość gwarancji: 24 miesiące | Dodatkowe funkcje: zintegrowany pad z mikrofibry, ergonomiczna rękojeść

Ta myjka elektryczna do okien funkcjonuje na zasadzie podobnej do opisywanych wcześniej urządzeń od Karcher. Jest to więc zestaw składający się z samego odkurzacza, a także pada z mikrofibry, którego używamy do spryskania najpierw mytej powierzchni. Problematyczna może być tutaj długość pracy. Choć producent zarzeka się, że w 20 minut Sencor SCW 3001YL umyje 50 okien, to jest to szacunek bardzo nierealistyczny. W internecie wiele osób narzekało na to, że niektóre myjki nie wytrzymują na jednym ładowaniu 30 minut. Sencor jest jeszcze słabszy pod tym względem, i w naszym rankingu zajmuje niechlubne, ostatnie miejsce.

Na korzyść tego produktu przemawia jeszcze przezroczysty pojemnik na brudną wodę. W trakcie pracy widzimy więc, kiedy jest czas go opróżnić. Ponadto opisywany pojemnik ma 200 ml objętości – to dwa razy więcej niż większość produktów konkurencji. Czy ma to jednak znaczenie pod względem funkcjonalności? Niestety niewielkie.

Przezroczysty pojemnik na brudną wodę
Objętość pojemnika dwa razy większa niż u konkurencji
Krótki czas pracy
Brak wymiennych części umożliwiających mycie ciasnych miejsc

robot do okien

Robot myjący okna Hobot 198

Czas pracy: 20 minut | Szerokość robocza: 30 centymetrów | Długość gwarancji: 24 miesiące | Dodatkowe funkcje: możliwość sterowania smartfonem, dwa tryby pracy: automatyczny i manualny

Oprócz samych myjek manualnych zdecydowaliśmy się przyjrzeć również robotom do mycia okien. Tak jak roboty odkurzające czy koszące, tak teraz na rynku pojawiły się roboty do mycia okien. Hobot 198 to jedno z takich innowacyjnych urządzeń. Ten robot do czyszczenia szkła wyposażony jest w silnik próżniowy, który dzięki zasysanemu powietrzu pozwala na przywieranie urządzenia do powierzchni. Dodatkowo, producent informuje że opisywany sprzęt wyposażony jest w UPS (System Zasilania Nieprzerwanego), przez co robot nie upadnie nawet gdy zabraknie zewnętrznego zasilania. Podłoże urządzenia wyłożone jest mikrofibrą, która pozwala na odpowiednie polerowanie i czyszczenie okien. Ponadto, Hobot 198 jest w stanie automatycznie zaprojektować trasę sprzątania i obliczyć ścieżkę tak, by cała powierzchnia została wymyta. Dodatkowo, fani tego typu gadżetów będą mogli sterować urządzeniem z poziomu smartfona, ponieważ odpowiednia aplikacja dla systemu Android oraz iOS pozwala na takie zabawy.

Jedna wada tego sprzętu jest oczywista: kosztuje 6-8 razy więcej niż recenzowane powyżej myjki. Każdy potencjalny kupiec musi więc na własną rękę ocenić, czy uzasadniony jest dla niego tego typu produkt. Niektórzy klienci uskarżają się, że wymiana mikrofibry w Hobocie 198 musi być dokonywana często. Ponadto, nie zawsze działa on perfekcyjnie, i zostawia na powierzchni smugi. Wreszcie, jedna z użytkowniczek podkreśla, że jeżeli chcemy ten sprzęt wyczyścił nam powierzchnię, która nie ma naturalnej ramki (takiej jak na przykład framuga, lub też rama w lustrze), to może on spaść.

Odciążenie ramion i pleców
Robot wykonuje nieprzyjemną pracę za nas
Możliwość sterowania z poziomu smartfona
Zostawia czasami smugi
Bardzo drogi
Zdarzają się sytuacje, w których robot spada z powierzchni, do której jest przyssany

robot do mycia okien ranking

Webber robot do mycia szyb WM169

Czas pracy: 20 minut | Szerokość robocza: 29 centymetrów | Długość gwarancji: 24 miesiące | Dodatkowe funkcje: cztery tryby pracy, automatyczne rozpoznawanie ścieżki

Robot myjący okna od firmy Webber ma podobną charakterystykę do opisywanego powyżej Hobot 198. Czas pracy jest identyczny, zaś szerokość robocza jest odrobinę mniejsza. Z pewnością taki sprzęt ułatwia mycie wysokich okien, a także miejsc z reguły trudnych do dosięgnięcia. Pod względem użytkowania będzie on więc ciekawym rozwiązaniem. Podobnie jak wspomniany wyżej Hobot, Webber WM169 także może być sterowany z poziomu aplikacji na smartfonie. Dodatkowo, robot sam wróci do miejsca z którego rozpoczął pracę.

W skład zestawu wchodzi również 12 ścierek czyszczących, jak i linka zabezpieczająca. Innym dodatkiem mającym zapewnić żywotność produktu jest czujnik krawędzi, dzięki któremu robot zareaguje na zbliżenie się do miejsca z którego mógłby spaść (na przykład w trakcie mycia blatów czy szkła bez ramki okalającej go).

Wygoda użytkowania
Zabezpieczenia przed upadkiem
Możliwość sterowania smartfonem
Wysoka cena
Myje dużo wolniej niż człowiek (1 metr kwadratowy w 4 minuty)

Jak poprawnie myć okna?

To czynność wymagająca pewnego doświadczenia, jak i ekspertyzy. Rzadko myjemy okna, ponieważ dobrze jest to robić przy odpowiedniej pogodzie. Dzień w którym to zrobimy musi być słoneczny i przede wszystkim pozbawiony ryzyka, że zacznie padać. Kolejna stara zasada mówi, że trzeba myć jedynie w cieniu, by okno zostało dobrze umyte. Nasłonecznienie może bowiem sprawić, że promienie słońca wysuszą wodę i zostawią smugi. Zalecana temperatura to od 10 do 25 stopni Celsjusza. Oczywiście mycie na mrozie zupełnie mija się z celem, gdyż możemy skończyć po prostu z warstwą lodu zamarzniętego na naszym oknie. Wszystkie te czynniki sprawiają że jest to zadanie mocno uciążliwe. Poza tym – umówmy się. Bardzo mało osób lubi myć okna. To zadanie czasochłonne, męczące ramiona i najzwyczajniej wyczerpujące.

jaka myjka do okien

Mycia okien z zewnątrz powinniśmy raczej unikać, gdyż nie jest to czynność bezpieczna. Zwłaszcza jeżeli mieszkamy na wysokim piętrze. Najlepszy czas na takie porządki to oczywiście wiosna. Jeżeli chodzi o mycie okien od wewnątrz, to zalecane jest robienie tego co najmniej trzy razy do roku. Co ważne, nie chodzi tu jedynie o kwestie estetyczne i usuwanie zabrudzeń z powierzchni szkła. Liczy się także konserwacja. Podczas takiego mycia zabezpieczamy okna przed uszkodzeniami i sprawdzamy, czy np. framugi są w całości. Podkreślmy jeszcze jedną rzecz – cały proces nie może być przeprowadzany „na sucho”. Należy używać specjalnych preparatów przeznaczonych do mycia takich powierzchni. Oprócz samego szkła warto jest się przyjrzeć framugom, i zadbać o ich stan. Jak informują specjaliści środki do mycia szyb mogą zaszkodzić samym ramom. Dzieje się tak ze względu na amoniak, który dobrze działa na szkło, ale na przykład drewnu może bardzo zaszkodzić.

Oprócz tego, musimy wytworzyć odpowiednie warunki do naszej pracy. Z parapetów trzeba wszystko pousuwać, żebyśmy mieli pełen komfort ruchów. Ponadto, dobrze jest ściągnąć wszelkie żaluzje, firanki czy innego typu zasłony mogące ograniczyć zarówno nasz ruch, jak i dostęp do całej powierzchni okna. Oprócz tego, w niektórych sytuacjach niezbędna będzie także drabina, żeby móc dosięgnąć do każdej mytej partii. Innym domowym rozwiązaniem jest oczywiście krzesło, które także zapewni nam odpowiednie podwyższenie.

Część osób ma w domu okna z kratownicą, lub też posiada wąskie okienka o nietypowych kształtach. Rzeczy tego typu myje się najtrudniej. Jak opisujemy to w akapitach powyżej, jeżeli rozglądamy się za sprzętem i zastanawiamy, jaka myjka do okien będzie dla nas dobra, to warto szukać takiej z wymienną głowicą. Dodatkowo, jeżeli mieszkamy w kamienicy i mierzymy się z wysokimi oknami, to odpowiedni drążek przytwierdzony do myjki bardzo nam ułatwi zadanie.

W trakcie korzystania z takiej myjki należy najpierw spryskać mytą powierzchnię odpowiednim detergentem i zostawienie go na jakiś czas żeby zaczął działać. Następnie wystarczy precyzyjnie zetrzeć płyn, dzięki czemu uzyskamy czysty i klarowny widok!

Robot do mycia okien – opinie

To z pewnością największa ciekawostka w naszym artykule. Jak już wspominaliśmy powyżej, na rynku popularne są już odkurzacze automatyczne czy koszące roboty. Do tego grona od kilku lat dołączają również roboty myjące szyby. Początkowo pomyśleć sobie można, że sprzęt tego typu to zbędny wydatek. Niemniej po chwili zastanowienia stwierdziliśmy w redakcji, że skoro i tak nie lubimy myć okien, to może warto tego uniknąć w ogóle? Z pewnością takie produkty jak Hobot 198 są ciekawą propozycją. Przede wszystkim, robot wykonuje za nas całą pracę fizyczną – wystarczy go przystawić do mytej powierzchni, a ten się przyssie i wskutek próżni utrzyma. Oprócz tego, frajdę sprawia sterowanie manualne robotem za pomocą smartfona. Jest to jednak atrakcja, która może nam się szybko znudzić. Jak więc wygląda praca Hobot 198 w trybie automatycznym?

robot myjący okna

Co najmniej nieźle, ponieważ sprzęt ten ustala sobie trasę za pomocą sensorów. W ten sposób robot w najszybszym tempie poradzi sobie z daną powierzchnią. Efektywność jest tutaj ważna, ponieważ cały proces mycia trwa zazwyczaj kilka minut na jeden metr kwadratowy. Metodą manualną zajęłoby to nam dużo mniej – jednak skoro robot wykonuje za nas tę pracę, to czy w ogóle powinniśmy się martwić tym, ile mu to zajmuje?

Wyraźnym problemem, który pojawił się u kilku osób, okazuje się kwestia mycia powierzchni, które nie mają ramek. W takich sytuacjach niektóre roboty mogą nie wyczuć krawędzi i czyhającego na nie niebezpieczeństwa… I po prostu spaść. Co ciekawe, internauci zauważają że nawet pomimo upadków Hobot 198 dalej dobrze pracował. Jest to chyba jednak kuszenie losu, ponieważ urządzenia tego typu nie są przystosowane do regularnych upadków. Jeżeli więc mamy w domu na przykład lustra czy też blaty, które chcemy myć, to lepiej się dwa razy zastanowić, czy taki robot będzie najlepszym rozwiązaniem.

Opinie o myjkach do okien Karcher

Karcher to marka specjalizująca się w licznych sprzętach do mycia, zwłaszcza jeżeli mówimy o myjkach wysokociśnieniowych. Charakterystyczne żółte produkty od niemieckiego producenta kojarzą się z solidnością i cenami z reguły wyższymi od konkurencji. Tak też jest w wypadku opisywanych tutaj produktów. Karcher do mycia szyb, zarówno model WV2 Premium Black Edition, jak i WV5 Premium to produkty droższe od konkurencji nawet o kilkadziesiąt złotych. Za takim zakupem idzie oczywiście jakość oraz zaufanie do marki, która na rynku jest od wielu lat. Jeśli chodzi o sprzęt do mycia okien opisywany przez nas w tym rankingu, to rozsądnym wyborem będzie Karcher WV2 Premium Black Edition. Jest on o kilkadziesiąt złotych tańszy od wyższego modelu WV5, ale pod względem skuteczności i parametrów są to produkty niemal identyczne.

myjka do okien karcher

Opinie o myjkach do okien Vileda

Vileda to firma specjalizująca się w licznych i różnorodnych artykułach do sprzątania. Najbardziej rozpowszechnione są ich ścierki z mikrofibry, jednak jak pokazuje nasz artykuł, producent ten ma w ofercie także bardziej zaawansowany sprzęt do mycia okien. Przywołana w tym rankingu Vileda Windomatic 146752 to tania propozycja. Na jej korzyść przemawia ruchoma głowica, która umożliwia precyzyjne mycie i dostanie się do: okien połaciowych, z kratownicą, w nietypowych kształtach czy też najzwyczajniej w świecie wąskich. Wadą tego produktu, który podkreślali użytkownicy to zostawianie smug. Jest to dosyć duży problem, ponieważ jeżeli decydujemy się na zakup urządzenia tego typu, i musimy potem poprawiać po nim manualnie, to całe działanie mija się z celem. Jednak z drugiej strony, warto może taką Viledę Windomatic wypróbować, ponieważ jej niska cena do tego zachęca. Produkt ten, jak wszystkie opisywane w tym artykule, ma 24-miesięczną gwarancję od dnia zakupu.

Opinie o myjkach do okien Electrolux

Jeżeli chodzi o produkt tej marki, to Electrolux WS71-4VV zaskakuje zwłaszcza długością pracy. 60 minut to najwięcej z całej konkurencji. Godzina pracy pozwoli nam z pewnością na komfortowe wymycie dużej ilości okien. Dlatego właściciele bardzo przeszklonych domów, ogródków zimowych itd. powinni się tej propozycji przyjrzeć. Oprócz tego, myjka od Electrolux chwalona jest przez użytkowników za dobrą kulturę pracy i ciszę. Faktycznie, poziom decybeli wydawanych przez WS71-4VV jest bardzo niski co pozwala nam na mycie nawet, gdy inni członkowie rodziny na przykład śpią.