Okna trzyszybowe – czy warto?

0
132
czy warto

W internecie możemy zobaczyć, że coraz większe zainteresowanie oknami PCV z pakietem trzech szyb. Czy warto faktycznie zainteresować się oknami trzyszybowymi? Użytkownicy pytają – czy trzyszybowa wersja okna faktycznie zmniejsza przepuszczalność światła w naszym pokoju? Czy okna trzyszybowe są cieplejsze? Dzisiaj poruszymy wszystkie te tematy, abyś mógł sam zdecydować czy warto zakupić takie okna!

Okna dwu czy trzyszybowe

Jeśli rozważamy obie te wersje to przytoczymy zalety rozwiązań, abyś bez problemu mógł zdecydować, która wersja jest dla Ciebie lepsza. W dużym skrócie – okna trzyszybowe pomogą nam zaoszczędzić na ocieplaniu naszego mieszkania. Są droższę, przepuszczają mniej światła, ale rocznie jest naprawdę spora różnica w utracie ciepła. Dodatkowo przepuszczają mniej hałasu, co może być dla niektórych osób mieszkających w mieście wybawieniem. Różnica na poziomie 6% to nie jest duża różnica, ale zawsze jest to jakaś dodatkowa ochrona przed hałasem.

Okna trzyszybowe – czy warto zainteresować się tym tematem? Jeśli ogrzewanie Twojego mieszkania wymaga dużych nakładów finansowych oraz mieszkasz w mieście, przy głównych ulicach to z całą pewnością warto zakupić okna trzyszybowe. Jeśli nie mieszkasz w mieście, a z kolei stać się na ogrzewanie mieszkania to okna dwuszybowe będą dobrym wyborem.

Okna trzyszybowe wady

Wad nie ma wielu, lecz z całą pewnością pierwszą pewnością są. Pierwszą wadą okna trzyszybowego jest fakt, że przepuszcza ono mniej światła niż rozwiązanie dwuszybowe. Jest to dość oczywiste i nie trzeba trzymać dlaczego tak się dzieje. Jakie jednak są to wartości? Porównując do okna dwuszybowego to różnica w przepuszczalności światła jest na poziomie od 5 % do 10%. Pamiętajmy, że każde okna ma inną specyfikacje tecniczną. Jeśli wybierasz okna firmy Fakro, Veka, Drutex czy Dako to przeczytaj dokładnie specyfikację techniczną okna. W praktyce różnica jest niemal zatarta.

Okna trzyszybowe opinie

Veka, Drutex, Fakro, Oknoplast, Dako to w Polsce najpopularniejsze firmy, które mają w swojej ofercie okna trzyszybowe. Opinie, które dotyczą okien trzyszybowych w większości przypadków są przypisane do właśnie tych firm.

Według użytkowników możemy znaleźć opinie, gdzie upatruje się jeszcze jedna wadę – takie okna są o wiele cięższe. Sprawdziliśmy to i faktycznie opinia ta ma racje bytu, lecz różnica jest niewielka. Dodatkowo wielu producentów od pewnego czasu zredukowało wagę szyb, dają cieńsze ścianki. Opinie o tym, że zawiasy zużywają się szybciej są błędne. Okna wyposażone są w zawiasy dostosowane do wagi okna, więc takie teorie to pisanie bez pokrycia.

90% opinie w internecie są pozytywne. Przeprowadzono pewną ankietę wśród użytkowników grup budowlanych. Aktualnie mało osób posiada rozwiązania trzyszybowe, lecz na pytanie, jaki będzie Twój przyszły wybór to prawie 50 % wyraziło chęć do zmiany dwuszybowego rozwiązania na trzyszybowe. Reasumując czy warto kupić okna trzyszybowe? Warto, lecz w niektórych przypadkach po prostu różnica jest niewielka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here