Przejdź do treści

Ściągaczki do szyb – sposób na szybsze mycie okien

Mycie okien oraz innych powierzchni szklanych bywa wymagające i czasochłonne – zwłaszcza jeśli nie dysponujemy odpowiednimi narzędziami. Sporym utrudnieniem są smugi, z których usunięciem często miewamy poważny problem. Z tego względu warto zaopatrzyć się w takie akcesorium, jak ściągaczka do szyb. Przyda się ona zresztą nie tylko podczas mycia okien. Umożliwia ono bowiem usunięcie nadmiaru wilgoci z drzwi prysznicowych czy luster. Jak wybrać idealny model?

Czym wyróżniają się najlepsze ściągaczki?

Ściągaczki do szyb są bardzo praktyczne – znakomicie sprawdzą się w każdym domu i mieszkaniu. Jeśli wybierzemy odpowiednio wyprofilowany model wyposażony w wysokiej jakości gumę i ergonomiczną rączkę, mycie okien czy kabiny prysznicowej zajmie nam dosłownie chwilę. Takie narzędzia zostały stworzone z myślą o czyszczeniu gładkich i twardych powierzchni. Można je zatem wykorzystać do szkła, ale także włókna szklanego czy akrylu. Oprócz tego nadadzą się nawet do czyszczenia kafelków.

Ściągaczki są wyposażone w silikonową końcówkę, dlatego nie trzeba się martwić przypadkowym zarysowaniem powierzchni. Guma doskonale radzi sobie ze zbieraniem zabrudzeń. Duże znaczenie ma kształt i wielkość ściągaczki. Jeśli chcemy móc sprawnie umyć większą powierzchnię, warto zdecydować się na model z szeroką końcówką.

Ścierka do mycia szyb i ściągaczka w jednym – zalety

Ciekawym i jednocześnie bardzo uniwersalnym narzędziem jest myjka 3w1. Takie akcesorium składa się z trzech elementów: pojemnika na płyn ze spryskiwaczem, ściągaczki oraz ścierki do mycia okien. Dzięki temu można liczyć na kompleksowe czyszczenie szklanych powierzchni – bez ryzyka, że na szybie pozostaną smugi.

Wkład myjący jest wykonany z delikatnej, a jednocześnie wytrzymałej mikrofibry. Dzięki temu szklana powierzchnia będzie skutecznie umyta, a dodatkowo wypolerowana. Materiał jest w stanie usunąć nawet silne zabrudzenia bez konieczności stosowania detergentów. Po zakończonym myciu wystarczy użyć ściągaczki.

Myjki z gumową końcówką – czy warto się na nie zdecydować?

Kolejną opcją są ściągaczki połączone z myjką o gumowej końcówce. Takie modele są bardzo wytrzymałe. Można z powodzeniem wykorzystać je do mycia gładkich oraz płaskich powierzchni, takich jak kafelki w łazience. Miękka guma znakomicie przylega do podłoża i nie rysuje powierzchni. Do mycia okien znakomicie nada się myjka wyposażona w kij teleskopowy. Takie narzędzie w ogromnym stopniu ułatwi doczyszczenie zarówno szyb, jak i ram, a jednocześnie przyspieszy ściąganie wody. Długość powyżej 1 m pozwala na dotarcie nawet do wysoko położonych okien.

Co jeszcze warto wiedzieć o ściągaczkach?

Inwestując w solidnie wykonaną myjkę, znacząco skrócimy czas sprzątania. Jednocześnie możemy zrezygnować z używania ścierek czy gazet potrzebnych do suszenia i polerowania. Jeśli zależy nam na czyszczeniu przede wszystkim luster, płytek czy blatów, najlepiej zdecydować się na ściągaczkę do szyb wyposażoną w krótki uchwyt. Zapewnia on możliwość wygodnego i precyzyjnego manewrowania.

Modele wyposażone w długie uchwyty sprawdzą się zwłaszcza w przypadku mycia wysokich okien oraz przeszklonych drzwi. Wspomniane wersje dwustronne, wyposażone w ściereczki do mycia okien, mogą być wykorzystywane również do mycia szyb samochodowych. Tego typu produkty dostępne są w sklepie York.