Przejdź do treści

Skup nieruchomości – opinie o firmach

Ostatnia aktualizacja: 13 sierpnia 2023

Na co zwrócić uwagę, decydując się na wybór konkretnego przedsiębiorstwa zajmującego się skupowaniem domów, mieszkań czy działek? Jakie jest wiarygodne źródło opinii dotyczących skupu udziałów w nieruchomościach forum, media społecznościowe, a może informacje zawarte bezpośrednio na stronie danej firmy? I w końcu- co dobrze świadczy o jakości firmy, której bez ryzyka możemy powierzyć swoją własność?

SKUP NIERUCHOMOŚCI- OPINIE (CZY MAJĄ ZNACZENIE?)

Opinie o firmach skupujących nieruchomości mają bardzo duże znaczenie. Wychodzą one od klientów, którzy mają doświadczenie z działalnością danej firmy, są obiektywni w swojej ocenie i pomogą nam zdecydować, czy wybrane przez nas przedsiębiorstwo jest warte naszego zaufania. Aspekty, na które powinniśmy zwrócić uwagę, to między innymi ogólny stopień zadowolenia klientów ze współpracy, fachowość oraz kultura specjalistów, łatwość nawiązania kontaktu z przedstawicielami firmy, szybkość przekazania wypłaty oraz wysokie stawki skupu w porównaniu z ofertami firm konkurencyjnych. Wybór konkretnego skupu nieruchomości może być często dosyć stresującym wyzwaniem, bowiem przedmiotem transakcji jest zazwyczaj własność klienta o ogromnej wartości- finansowej, ale i sentymentalnej. Bardzo ważne jest więc znalezienie przedsiębiorstwa, która budzi w nas zaufanie i gwarantuje satysfakcję z zawartej współpracy.

SKUP NIERUCHOMOŚCI – JAK DZIAŁA?

Skup nieruchomości, zgodnie ze swoją nazwą, zajmuje się kupowaniem domów, mieszkań, działek, udziałów lub innych formy nieruchomości od klientów, którzy się do niego zgłoszą ze wspomnianą ofertą. Z założenia, firma powinna prowadzić właściciela nieruchomości przez cały proces skupu i pomagać mu na każdym kroku. Pierwszym etapem współpracy jest zgromadzenie dokumentacji dotyczącej danej nieruchomości, a także ustalenie jej prawnego statusu. Warto skompletować wymagane dokumenty jeszcze przed zgłoszeniem się do firmy, dzięki temu możemy zaoszczędzić dużo pieniędzy i czasu. Dla wielu osób istotnym może okazać się fakt, że skup nieruchomości często nabywa również lokale objęte obciążeniem finansowym w postaci długu. Po wypełnieniu poprzednich kroków, przedstawiciel firmy zajmującej się skupem nieruchomości przygotowuje wstępną wycenę oraz propozycję zawarcia umowy. Następnie, musi ocenić stan faktyczny sprzedawanej własności. Kiedy obie strony zgodzą się na nawiązanie współpracy, dochodzi do zakupu nieruchomości- klient zazwyczaj otrzymuje należność finansową w przeciągu kilku dni. Co ciekawe, obecnie bardzo dużo skupów nieruchomości przeprowadza całą współpracę zdalnie, pomijając spotkanie dotyczące określenie stanu nieruchomości. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, zwłaszcza w przypadku osób mieszkających na co dzień za granicą oraz posiadających lokum do sprzedania na terenie innego kraju. Dodatkowo, ten fakt w znacznym stopniu usprawnia proces skupu nieruchomości.

TRANSAKCJA 24H – OPINIE

Transakcja 24h to skup nieruchomości cieszący się bardzo dobrą renomą oraz świetnymi opiniami klientów, którzy podjęli się współpracy z tą firmą. Według większości ocen, usługi oferowane przez wspomniany skup charakteryzują się bardzo wysoką jakością. Składa się na nią sprawność wykonania wyceny, szybka wypłata gotówki za daną nieruchomość, konkurencyjne ceny skupu oraz profesjonalizm pracowników skupu. Przedstawiciele firmy traktują klienta z wysokim poziomem kultury osobistej, są zawsze skłonni do pomocy i zapewniają bezproblemowy oraz sprawy kontakt. Transakcje oferowane przez wspomniany skup odbywają się głównie drogą zdalną, przebiegają szybko i sprawnie. Jest to jedna z głównych zalet firmy transakcja 24h o których wspominają klienci, którzy podzielili się w Internecie swoją opinią. Ponadto, omawiane przedsiębiorstwo bierze na siebie koszty związane z opłaceniem usług biura notarialnego.

OPINIE O FIRMACH SKUPUJĄCYCH NIERUCHOMOŚCI

Podsumowując, opinie dotyczące firm skupujących nieruchomości powinny mieć duże znaczenie dla potencjalnego klienta. W końcu przeanalizowanie dostępnych w Internecie informacji na ten temat nie stanowi specjalnie obciążającego czasowo zadania, a może w dużym stopniu ułatwić nam wybór konkretnej firmy. Opinie na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, to przede wszystkim uczciwość danego skupu nieruchomości, cen jakie one oferują oraz szybkość wypłacania pieniędzy swoim klientom. Ważne jest ogólne podejście pracowników firmy, poziom ich kultury osobistej, empatyczność oraz chęć pomocy. Dobrze jest również zwrócić uwagę na łatwość komunikacji z przedstawicielami skupu oraz to, czy są oni osobami wartymi zaufania. Jak wspomniano wyżej, nieruchomość jest niezwykle cenną własnością, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na to, komu decydujemy się ją sprzedać. Zapoznanie się z pozytywnymi opiniami dotyczącymi wybranego przedsiębiorstwa pozwoli nam uzyskać poczucie bezpieczeństwa oraz dobrze podjętej decyzji. Jeżeli będziemy zadowoleni z tego, jak przebiegła nasza osobista współpraca z danym skupem nieruchomości- nie zapomnijmy wystawić przedsiębiorstwu pozytywnej opinii!