Przejdź do treści
Tapeta w paski

​Tapeta w paski – wymodeluj trudne wnętrze i stwórz perfekcyjną aranżację na czasie!

Geometria pasków jest na tyle uniwersalna, że prążkowane ściany mogą zdobić zarówno wnętrza rustykalne, jak i nowoczesne. Tapety w paski mają niezwykłą moc dekorowania – uwodzą ciekawym deseniem, modelują wnętrze i wnoszą do niego stylistyczny powiew świeżości. Jak wykreować ciekawy efekt we wnętrzu, stosując pasiastą dekorację ścian?

To modny dekor, który zdobi, zmienia optycznie proporcje i nadaje wnętrzu elegancji. Na rynku można znaleźć wiele oryginalnych propozycji – nie tylko klasyczne i stonowane tapety w paski, ale także nowoczesne wersje, które wyróżniają się oryginalnym doborem kolorów i niestandardową szerokością wzoru. Dzięki temu łatwiej dopasujesz wybrany rodzaj tapety do aranżowanego wnętrza.

​Gdzie warto zastosować tapetę w paski?

Taka dekoracja ścian jest dość intensywna, więc poleca się jej stosowanie wyłącznie na jednej lub dwóch ścianach. Warto, ponieważ tło, które tworzą pionowe lub poziome prążki stanowi perfekcyjną ściankę do ekspozycji telewizora, niewysokich mebli, obrazów, kwiatów i luster. Doskonale tapeta w paski sprawdzi się w sypialni – łóżko ulokowane na tle takiego deseniu będzie się zdecydowanie wyróżniać. Prążki są polecane do sypialni, ponieważ symetrycznym dekorem wprowadzają do niej symetryczność i powtarzający się schemat, który we wnętrzu buduję nastrój uporządkowania, ładu i spokoju.

Tapeta w paski jest ciekawym, a nawet terapeutycznym dodatkiem dziecięcego pokoju – zwłaszcza niemowlaka, który dzięki prążkom uczy się rozróżniać geometryczne formy oraz się uspokaja. Takie wzory służą koncentracji, dlatego warto pokryć nimi ścianę w przestrzeni ucznia czy nastolatka. Pionowe paski optycznie podwyższą wnętrze z niskim sufitem, natomiast poziome wydłużą krótkie ściany w wąskim pokoju, przywracając mu właściwe proporcje.

​​Jakie tapety w paski są aktualnie modne?

Harmonijne kolory będą idealne do sypialni i pokojów dziecięcych – to najczęściej neutralne odcienie np. białe tło ozdobione szarymi, beżowymi lub kremowymi paskami w bardzo delikatnym, mlecznym kolorze. Warto zwrócić uwagę na czarne paski – to białe tapety z wyraźnym deseniem, który doskonale posłuży do podkreślenia wnętrz luksusowych, w stylu nowojorskim, art-deco czy glamour. Biało czarny kontrast we wnętrzu jest niezwykle gustowny, dlatego możesz wziąć pod uwagę również czarną tapetę w białe paski, podkreślając najnowsze trendy aranżacyjne. Kolorowe paski będą idealne do ożywienia dziecięcego kącika zabaw lub ekscentrycznego wnętrza.

Najbardziej trendy aktualnie są tapety w paski, które eksponują nowoczesny design, a prążki mają niekonwencjonalny charakter. To rozmyte, pastelowe linie, paski tworzone z zygzaków czy też niestandardowe dekory, które przypominają fale. Dużą popularnością cieszą się także dekoracje ścian w dwóch lub maksymalnie trzech odcieniach – prezentują spójną paletę barw, która może kolorystycznie nawiązywać do urządzanego wnętrza. Tapety w paski pomogą urządzić pokój w naturalistycznym nurcie – wtedy desenie przypominają kształtem gałęzie drzew. Dzięki takim powłokom podkreślisz czystość matematycznej formy w nowoczesnym salonie lub też zmiękczysz chłód urządzanego wnętrza miękkim kształtem falistych prążków. Jeden wzór daje wiele możliwości, dlatego wykorzystuj tapetę w paski do kreowania przyjaznych, stylowych i praktycznych wnętrz!