Przejdź do treści
wykonczenie-wnetrz

Wykończenie wnętrz pod klucz – za i przeciw

Zakupowi pierwszego mieszkania lub domu zawsze towarzyszą liczne pytania, wątpliwości i obawy. Wtedy, gdy radość miesza się z pewnymi obawami, inwestorzy muszą podejmować wiele poważnych decyzji. Część z nich dotyczy tego, jak będzie wykończone ich lokum oraz jak ten proces będzie przebiegał. Zasadniczo istnieją dwie opcje wykończenia wnętrz: pod klucz lub własnym sumptem przez właściciela. Jeżeli zastanawiasz się nad tą pierwszą opcję, chętnie przedstawimy ci wady i zalety tego rozwiązania.

Wykończenie pod klucz — na czym to polega?

Jeżeli do tej pory nie spotkali się Państwo z określeniem wykończenia wnętrz pod klucz, spieszymy z wyjaśnieniem. Jest to taki sposób prowadzenia prac wykończeniowych i aranżacyjnych, który pozwala właścicielom wprowadzić się do gotowego mieszkania i od razu w nim zamieszkać. Poza standardowymi pracami wykończeniowymi, takimi jak układanie podłóg, gipsowanie ścian, kafelkowanie, biały montaż i malowanie, wykończenie wnętrza pod klucz obejmuje również instalowanie mebli, ich montaż, regulację, a także wyposażenie mieszkania w pozostałe sprzęty, jak łóżka, biurka, a nawet porcelana kuchenna. To, jaki zakres będą miały kompleksowe wykończenia wnętrz pod klucz, w głównej mierze zależy od ustaleń pomiędzy inwestorem, a wykonawcą lub deweloperem.

Dlaczego warto zdecydować się na wykończenia wnętrz pod klucz?

Oszczędność czasu

Mając na głowie pracę zawodową, obowiązki rodzinne i multum innych zajęć, bardzo trudno jest znaleźć czas na wykończenie wnętrz Gdańsk / mieszkań / domów we własnym zakresie. Polegając na usłudze pod klucz, można zajmować się swoimi sprawami, podczas gdy Wasze przyszłe mieszkanie będzie stopniowo, dzień po dniu piękniało i przygotowywało się na chwilę Waszej przeprowadzki do niego.

Sprawdzeni wykonawcy

Co jest jednym z największych problemów przy wykończeniu mieszkania? Oczywiście znalezienie godnych zaufania, dobrych wykonawców. Nie mając doświadczenia w kontakcie z takimi firmami, inwestorowi trudno może być, znaleźć ekipę, która spełni ich oczekiwania. Powierzając wykończenie mieszkania ekipie dewelopera lub zajmującej się takimi remontami od dawna, możemy być pewni solidności wykonanych prac, oszczędzając sobie dużo nerwów i obaw.

Kompleksowe usługi

Wykończenie domów pod klucz obejmować może wszystkie prace, niezbędne do tego, by móc się do domu wprowadzić i w nim bezpiecznie mieszkać. Wieloletnie doświadczenie pozwala takim firmom wykonywać wszystkie prace, począwszy od montażu oświetlenia, aż po wyposażenie kuchni i podłączenie sprzętów AGD.

Jakie wady ma wykończenie wnętrza pod klucz?

Jednorazowy wydatek na kompleksowe wykończenia wnętrz

Remonty mieszkań pod klucz prowadzone są jednym ciągiem, co oznacza konieczność zapłaty za wszystkie prace. W przypadku wykańczania mieszkań samodzielnie część wydatków można rozłożyć lub przesunąć na później, wykańczając tylko wybrane pomieszczenia i wydłużając cały remont zależnie od możliwości budżetu.

Dodatkowe wydatki na biuro projektowe

Aby zamieszkać w pięknym wnętrzu urządzonym pod klucz, warto mieć gotowy projekt, wg którego wykonawcy będą pracować. Wykańczanie wnętrz pod klucz zgodnie z zaakceptowanym projektem daje pewność, że efekt będzie zgodny z zamierzonym. Inwestor w tym przypadku musi się jednak liczyć z dodatkowymi wydatkami. Tylko projekt mieszkania może kosztować kilkadziesiąt tysięcy złotych, co w niektórych przypadkach jest kwotą mocno obciążająca budżet. Doliczyć do tego trzeba także usługi dodatkowe, jak ewentualne zmiany i modyfikacje w projekcie w późniejszym okresie.