Przejdź do treści

Zestaw prysznicowy – 7 elementów, które musisz obejrzeć przed jego zakupem!

Planujesz stworzyć wyjątkową kabinę prysznicową? Nie chcesz zadowalać się standardowymi rozwiązaniami? Interesuje cię zestawy prysznicowe, które charakteryzuje nie tylko funkcjonalność, ale niezwykła estetyka wykonania i oryginalność? W tym artykule dowiesz się, na które elementy zestawu prysznicowego zwrócić uwagę, by kupić najwłaściwszy dla ciebie i twojego wnętrza łazienkowego!

1. Zestaw prysznicowy – głowica

To element, który odpowiada za dystrybucję strumienia wody podczas kąpieli. W każdym zestawie prysznicowym (świetne zestawy prysznicowe dostępne są między innymi na Łazienka Rea) głowice ręczne umożliwiają ci swobodne kierowanie strumieniem wody, co pozwala na dostosowanie go do twoich preferencji. Głowice natryskowe posiadają natomiast kilka trybów strumienia wody, dzięki czemu dostosujesz je do swoich osobistych upodobań. Kiedy dokonujesz wyboru, ważne jest, abyś zwrócił uwagę na kształt i wielkość głowicy, jej styl oraz rodzaj strumienia wody, a także na funkcje dodatkowe, takie jak na przykład funkcja masażu.

2. Wężyk prysznicowy w zestawie

Wężyk prysznicowy jest elementem łączącym głowicę prysznicową z panelem prysznicowym. Powinny być one wykonane z elastycznych materiałów, które zapewniają ich długotrwałą elastyczność oraz wytrzymałość. Długość węża dobieraj według wymiarów kabiny prysznicowej, abyś swobodnie poruszał się we wnętrzu kabiny podczas kąpieli. Zwróć uwagę na końcówki węża – powinny być wykonane z materiałów odpornych na korozję. W innym wypadku szybko ulegną uszkodzeniom, a ich estetyka pozostawi wiele do życzenia!

3. Panel prysznicowy – istotny element zestawu

Bez panelu prysznicowego kontrolowanie strumienia wody, temperatury oraz innych funkcji prysznicowych nie byłoby możliwe. Warto wybierać panele prysznicowe, które są ergonomiczne, wygodne w obsłudze i oferują bogate funkcje, takie jak na przykład funkcja hydromasażu, termostatu, czy też funkcji oszczędzania wody. Podczas zakupów zwróć uwagę na rodzaj i wielkość ekranu, intuicyjność obsługi oraz na jakość wykonania panelu, by wybrać optymalny dla siebie model.

4. Deszczownica

Deszczownicą nazywa się element montowany na suficie (lub uchwycie sufitowym) kabiny prysznicowej. Deszczownice oferują użytkownikom miłe doświadczenie kąpieli podobne do tego, jakie daje spadające na ciało krople deszczu. Ważne jest, aby wybrać deszczownicę o odpowiedniej wielkości, która będzie pasować do wymiarów twojej kabiny prysznicowej. Zwróć też uwagę na kształt deszczownicy, jej funkcje i estetykę, aby zapewnić odpowiednie dopasowanie do reszty zestawu prysznicowego i wystroju samej łazienki.

5. Bateria prysznicowa zestawu

Kontrolowanie strumienia wody oraz jej temperatury umożliwia właśnie bateria prysznicowa. Ciekawe są te z funkcją oszczędzania wody, dzięki którym zmniejszysz jej zużycie podczas kąpieli. Łatwa w obsłudze, z wygodnymi uchwytami oraz przyciskami umożliwiającymi szybkie i precyzyjne dostosowanie parametrów prysznicowych? Estetyczna i dostosowana do charakteru wnętrza? Taka powinna być bateria prysznicowa twojego zestawu!

6. Uchwyty

Umożliwiają montaż zestawu prysznicowego do ściany kabiny prysznicowej. Kupuj uchwyty wykonane z trwałych i odpornych na korozję materiałów, takich jak stal nierdzewna czy mosiądz. Dobrze dobrane uchwyty powinny być łatwe w montażu, a także zapewnić stabilne i trwałe mocowanie zestawu prysznicowego do ściany.

7. Materiał wykonania

Wybieraj tylko te zestawy, które zostały wykonane z materiałów najwyższej jakości. Stal? Tylko nierdzewna? Mosiądz? Najwyższej jakości! Materiały syntetyczne? Upewnij się, że są trwałe i nie ulegną zniszczeniu po kilku latach użytkowania zestawu, a z pewnością wybierzesz najlepszy dla siebie, trwały i niezawodny!