Przejdź do treści
electricity saving box opinie

Electricity Saving Box – oszczędzacz prądu, który nie działa

Ostatnia aktualizacja: 8 września 2020

Prowadzenie domowego budżetu w sposób świadomy, w większości przypadków zakłada poszukiwanie oszczędności w każdej możliwej dziedzinie i kierunku. Znacznym obciążeniem naszych portfeli są niestety ceny prądu, dlatego wiele osób szuka skutecznych rozwiązań na jego oszczędzanie. Jest to też sposób zarobku wielu wyłudzaczy, którzy wymyślają coraz to nowsze „magiczne urządzenia do oszczędzania energii elektrycznej.” Sprawdź w jaki sposób funkcjonują i dlaczego nie mają prawa działać…

Electricity Saving Box – prawdziwe oszczędzanie? Zasady działania urządzenia

Electricity Saving Box to inaczej kompensator prądu mocy biernej indukcyjnej, czyli urządzenie do oszczędzania energii elektrycznej. Sprzęt tego typu nie posiada żadnej skomplikowanej elektroniki, ani budowy. Zasilane są energią pochodzącą z elektrycznego gniazdka, co w żaden sposób nie jest związane z najnowocześniejszą technologią, tak jak przekonują nas o tym producenci. Zachęceni reklamami, dowiadujemy się, że korzystając z Bill Killera będziemy zużywać o połowę mniej prądu, co będzie wiązało się również z połowę niższymi rachunkami.

Według dystrybutora, urządzenie poprawia jakość dostarczanej energii elektrycznej, optymalizuje jej dystrybucję, eliminuje zakłócenia i przedłuża żywotność urządzeń domowych. W taki właśnie sposób urządzenie zmniejsza zużycie energii elektrycznej i kwoty rachunków za prąd. Z opisu efektów urządzenia możemy dowiedzieć się również, że zmniejsza szkodliwe promieniowanie, które wytwarzają różne sprzęty, co zostało potwierdzone licznymi testami i badaniami. Niestety opisywane działanie i jego efekty w rzeczywistości prezentują się zupełnie inaczej…

electricity saving box forum

Dlaczego takie urządzenie do oszczędzania prądu nie ma prawa działać?

W momencie zainstalowania urządzenia do naszej sieci elektryczne, nie spotka nas żaden z opisywanych przez producenta efektów, dlaczego? Zaraz po podłączeniu bill killera do gniazdka, amperomierz pokaże nam znaczny spadek wartości prądu, a nie jego poboru, co jest bardzo wyraźną różnicą. Nasz „magiczny kondensator” faktycznie kompensuje bierną moc indukcyjną, co sprawia, że w instalacji faktycznie zmniejsza się wartość prądu, jednak nie jej pobór! To niezwykle ważne, ponieważ comiesięczne rozliczenie opłacamy za zużytą energię a nie za jej wartość, która płynie w instalacji…

Electricity Saving Box – opinie z forum

Znalezienie dyskusji na temat Bill killera w internecie nie jest trudne, ponieważ wiele osób zachęconych reklamą – pyta innych o ich odczucia na temat urządzenia. Nie trudno też znaleźć wielu negatywnych opinii, które negują wszelkie powody, dla których urządzenie zmniejszające zużycie energii elektrycznej mogłoby działać.

Niestety istnieje też wiele stron internetowych, które przedstawiają rzekome zachwyty na temat urządzenia, jednak zazwyczaj jest to płatny trik reklamowy lub klasyczny blog wyłudzaczy pieniądze, który pisząc pozytywne opinie na temat niedziałającego produktu – zarabiają. Na forach internetowych wypowiadają się osoby, które zostały oszukane, jak i te, które próbują wytłumaczyć innym zasadę działania Bill Killera, który nie ma prawa funkcjonować i oszczędzać prądu, tak jak opisywane jest to w niezwykle zachęcających do zakupu reklamach.

Inne popularne urządzenia do zmniejszania zużycia prądu

Electricity Saving Box występuje pod wieloma popularnymi nazwami handlowymi, które właściwie oznaczają dokładnie to samo – „zabójca rachunków”, „oszczędzacz energii” i technicznie „kompensator energii”. Niestety wraz z identycznym znaczeniem, idzie również takie samo oszustwo, które nie ma prawa działać. Przekonajmy się, co wyróżnia poszczególne marki i czy warto zainwestować w nie swoje pieniądze…

Tesla Saver Eco

Według producenta Tesla Energy Saver Eco to urządzenie do zmniejszenia poboru prądu w legalny według niego sposób, co bardzo podkreśla. Tak jak większość tego typu urządzeń Tesla Energy Saver Eco rzekomo prowadzi do oszczędności poprzez optymalizację zużycia energii, stabilizację napięcia elektrycznego i poprawę jakości zasilania poszczególnych urządzeń.

Dystrybutor informuje nas o najwyższej i najnowocześniejszej technologii, która wydaje się, że została wykorzystana jedynie do skonstruowania zewnętrznej warstwy urządzenia. Liczne reklamy informują o tym, że Tesla Eco Saver filtruje wszystkie szumy i zakłócenia z sieci, poprawiając jej właściwości. Opinie internautów są nieco inne…

Tesla Saver Eco – opinie

Wiele osób wypowiada się dość negatywnie na temat tego urządzenia. Piszą: „oszuści, wyłudzacze!”, „to typowy magnes na jeleni”, „tesla saver nie ma prawa działać, nic na tym nie oszczędzicie, a nawet stracicie – płacąc oszustom!”. Wiele osób przestrzega przed wyłudzaczami pieniędzy za urządzenie ograniczające zużycie prądu Tesla Saver Eco; cena takiego nabytku może nas wynieść od 150 do 230 złotych. Warto doliczyć do tego również dodatkowe koszty za dostawę.

Na oficjalnej stronie producenta można znaleźć gwarancję, która informuje nas o tym, że jeśli nie będziemy zadowoleni z urządzenia, możemy je zwrócić, na co mamy 44 dni. Wtedy zostaną nam zwrócone pieniądze. Niestety w rzeczywistości wygląda to nieco inaczej. Wiele osób na portalach internetowych wyraża swoje niezadowolenie z tym związane i mówi, że żadnej gwarancji nie ma.

eco quantum saver opinie

Ecoquantum saver

Eco Qantum Saver to następna w kolejce bzdura, wciskana klientom, którzy szukają rozwiązań, pozwalających im zaoszczędzić pieniądze na prądzie. Niestety oszuści dobrze wiedzą, jak zachęcić do zakupu, wypchaną po brzegi epitetami reklamą. Eco Qantum Saver to sprzęt, który według opisu producenta:

  • stabilizuje napięcia zasilania;
  • poprawia wydajność sieci elektrycznej;
  • zapobiega przegrzaniom sprzętu elektrycznemu;
  • poprawia wykorzystanie mocy;
  • wydłuża żywotność urządzeń elektrycznych.

Sprzęt dedykowany jest do klimatyzacji, pralki, lodówki, wentylatorów, telewizorów, komputerów i pomp wody. Jego zastosowanie pozwala na zaoszczędzenie od 20 do nawet 50% prądu, co ponoć zauważymy na miesięcznym rozliczeniu. Sprawdźmy co o Eco Qantum Saver mówią jego użytkownicy. Może w rzeczywistości przynosi jakiekolwiek efekty?

Ecoquantum saver – opinie

Niestety w przypadku tego oszczędzacza prądu jest tak samo, jak u innych wymienionych. Produkt nie ma prawa działać, co potwierdzają liczne zażalenia użytkowników i osób z branży elektrycznej, które udzielają licznych porad na temat electricity saving box. To kolejny wymysł, który wyłudza pieniądze od niczego nieświadomych osób.

Power Factor Saver

Power Factor Saver nieco różni się reklamą od innych tego typu urządzeń na rynku, ponieważ według producenta, zmniejsza szkodliwe promieniowanie elektromagnetyczne, które wytwarzane jest przez urządzenia elektryczne i przewody, w których płynie prąd. Czytając ulotkę, zostaniemy zapewnieni, że:

  • urządzenie zmniejszy zużycie energii elektrycznej, która wykorzystywana jest przez wszystkie podłączone do sieci sprzęty;
  • nasze rachunki za prąd będą mniejsze od 30 do nawet 50 %;
  • urządzenie poprawi jakość dostarczanej mocy;
  • nasza sieć będzie bronić się przed mocą bierną
  • urządzenie nie oszukuje licznika i umożliwia legalne oszczędzanie energii elektrycznej;
  • urządzenie wydłuża żywotność sprzętów gospodarstwa domowego.

Power Factor Saver – opinie

Niestety tak, jak większość urządzeń, będących kondensatorami energii elektrycznej – Power Factor Saver nie wyróżnia się pozytywną opinią wśród jego użytkowników i internautów, którzy przestrzegają przed oszukanym zakupem. Dowiadujemy się, że po miesiącu stosowania nasze rachunki nie są pomniejszone. Łatwo nabrać się na wskaźnik amperomierza, który pokazuje spadek wartości prądu, co buduje w nabywcy sporą nadzieję i satysfakcję, która po miesiącu traci na znaczeniu, gdy okazuje się, że rachunki są na takiej samej wysokości a pobór mocy nie uległ zmniejszeniu.

eco quantum saver forum

W jaki sposób faktycznie oszczędzać prąd w domu?

Jeśli już wiemy, że urządzenia typu Eco Quantym Saver, zestaw Tesla Saver Eco, czy Power Factor Saver nie są w stanie działać i zapewnić nam mniejsze rachunki za prąd, możemy zacząć zastanawiać się nad prostszymi i przede wszystkim darmowymi sposobami, które pozwolą nam oszczędzić prąd w domu.

Na początku warto obliczyć, ile prądu w ogóle zużywamy – pozwoli to na wyłapanie ewentualnych sprzętów, które niepotrzebnie zużywają dużą ilość energii, a także na sprawdzenie, gdzie w naszym domu ucieka prąd. Na szczęście sposobów na oszczędzanie prądu jest wiele i nie wymagają one zbyt wielu wyrzeczeń, czy zakupu urządzeń, które rzekomo pozwolą nam na oszczędność. Oto kilka wskazówek, które warto wprowadzić w swoim domu:

  • gaś światło w pomieszczeniu, z którego nie korzystasz;
  • naładowany telefon lub laptop odłączaj od prądu, jeśli zobaczysz, że jego bateria jest w pełni naładowana;
  • korzystaj z baterii fotowoltaicznych;
  • dbaj o czystość lodówki i zamrażarki, ponieważ jeśli jest są zaszronione – zużywają więcej mocy.

Powyższe wskazówki to podstawowe błędy, które zapewne popełnia większość z nas. W artykule https://budujemytutaj.pl/jak-oszczedzac-prad/ możesz znaleźć jeszcze więcej sposobów na proste oszczędzanie energii elektrycznej oraz informacje o zależnościach w cenach prądu. Jeśli wciąż zastanawiasz się, jak obniżyć koszty energii elektrycznej, na pewno nie sięgaj po Bill Killery, które są wymysłem oszustów. Wprowadź w swoim domu świadome zmiany, które pozwolą Ci zauważyć spadki w rachunkach za prąd.