śmierdzi z pralki

Śmierdzi z pralki? Mamy na to sposób!

Aktualizacja:

Średnio co 6 statystyczny polak wymienia pralkę, podobnie jest z lodówką czy mikrofalówką. W ciągu tych 6 lat pralka zepsuje się nam średnio 2 razy. Czasami jest to wina uszczelek czy innych mniej uciążliwych awarii. Jednym z problem jest śmierdząca pralka. Dzisiaj właśnie dowiemy się jak wyczyścić pralkę, aby zniwelować smród wydostający się z pralki.

Pranie śmierdzi po wyjęciu z pralki? W pierwszej kolejności musimy upewnić się czy na pewno śmierdzi z pralki czy może z rury odpływowej. Smród z pralki zazwyczaj jest winą dostania się pod bęben np. części bielizny. W miarę możliwości powinniśmy sprawdzić czy żadne zanieczyszczenia nie znajdują się poza bębnem.

Sposoby czyszczenia pralki

Pralkę możemy “przeczyścić” skutecznie paroma sposobami. Pierwszym sposobem na czyszczenie naszej pralki będzie ocet. Nastawiamy pralkę na normalny program oraz na 60 stopni. Według niektórych forumowiczów skutecznym sposobem będzie umieszczenie w pralce płynu do zmywarki. Jeśli to nie pomoże to ostatnim sposobem na czyszczenie pralki to soda. Powyższe środki możemy puszczać w temperaturze od 60 stopni do 90. Sprawdź także odlot z pralki, jeśli jest zasyfiony to koniecznie go przeczyść. Przyczyn może być naprawde sporo, więc jeśli powyższe środki takie jak ocet, sod czy preparat do zmywarek nie zadziałają powinniśmy podjąć kolejne kroki, aby zniwelować brzydki zapach z naszej pralki. Należy sprawdzić stan gum i uszczelek. Być może są już mocno skorodowane, a niektóra guma potrafi pleśnieć, stąd zapach nie będzie za ciekawy. Koniecznie przeczyść każdy możliwy filtr. Jest wiele opinii na temat węża odpływowego. Jego pozycja nie powinna być skierowana ku dole. Środki przeczyszczające pralki są dostępne w wielu sklepach z chemią. Ceny zaczynają się od 20 złotych, więc nie jest to duży wydatek.

smród z pralki

Uwaga: Wiele osób po wykonanym praniu zamyka pralkę. Zwiększa to powstawanie pleśni i grzybów. Jeśli masz taką możliwość to po wykonaniu praniu zostaw pralkę otwartą.

Pranie śmierdzi po wyjęciu z pralki

Nieciekawie robi się wtedy, kiedy po wyjęciu z pralki nasze pranie śmierdzi. Wyspane ubrania często nie nadają się do założenia, nawet po wysuszeniu zapach się może utrzymywać. Wtedy powinniśmy wyjaśnić sprawę, dlaczego pranie śmierdzi po wyjęciu z pralki, zaczekać z kolejnym pranie. Wtedy wykonujemy wszystkie powyższe sposoby czyszczenia pralki. Pamiętaj, że jeśli gwarancja obejmuje Twoją pralkę to możesz zgłosić ją na gwarancję. Być może pod uszczelki dostały się zanieczyszczenia, które ulegają pleśnieniu i sami tutaj nie zdziałamy za wiele, dlatego jeśli twoja pralka jest na gwarancji to na pewno będzie to najlepsza opcja.

Im starsza pralka, tym większe prawdopodobieństwo, że będzie śmierdzieć z pralki. Czyszczenie pralki powinno odbywać się cyklicznie, unikniemy wtedy takich pytań, dlaczego pranie po wyjęciu śmierdzi. Czyszczenie pralki octem, sodem czy płynem do zmywarki jest skuteczne i warto w pierwszej kolejności spróbować właśnie tych metoda. Jeśli nie wiesz jak wyczyścić pralkę to możesz oddać ją do mechanika, który przy okazji wymieni Twoje uszczelki na nowe. Nie zawsze będzie to jednak opłacalny zabieg.

Przewiń do góry