Przejdź do treści
kraft&dele professional opinie

Opinie o produktach firmy Kraft&Dele

Ostatnia aktualizacja: 12 marca 2020

Kraft&Dele to firma, która pierwsze kroki stawiała w latach dziewięćdziesiątych. Od wczesnych lat dwutysięcznych zaczęła rozwijać swoją ofertę i do produkowanych kompresorów dołączyły agregaty prądotwórcze, spawarki czy pompy. Od oferty hurtowej firma rozwinęła się, zaś obecnie prowadzony jest także sklep internetowy, w którym do nabycia są wyroby metalowe oraz sprzęt hydrauliczny i grzejny.

Kraft & Dele opinie

Kraftdele pracowało na swoją pozytywną opinię przez wiele lat, i jest to z pewnością firma rozpoznawana przez wiele osób w branży. Jednak w internecie znaleźć można także głosy krytyczne. Tak naprawdę według tego co opisują klienci, często to, co dla wielu było największą siłą marki, dla innych zupełnie nie funkcjonowało. W wypadku obsługi klienta, sporo osób zgłaszało zastrzeżenia odnośnie funkcjonowania serwisu, kontaktu oraz realizowania reklamacji. Na temat usługi serwisowej piszemy jeszcze niżej, niemniej już teraz warto zauważyć, że te liczne negatywne opinie w internecie nas zaniepokoiły. Jednocześnie, trzeba zauważyć że przeważająca ilość głosów jest wyraźnie pozytywna. Kraft Dele to firma tania, ale solidna. Najwyraźniej obsługa klienta to trochę loteria w ich wypadku, gdyż głosy są bardzo mieszane, ale jest też dużo bardzo pozytywnych. Pracownicy chwaleni są za umiejętność doboru produktów do potrzeb ich klientów, a także za profesjonalizm i znajomość rynku.

Opinie o głównych produktach

Użytkownicy zwracają uwagę na to, że na przykład agregaty Kraftdele są wyrabiane w Chinach. To dosyć ważne, ponieważ firma jest polską marką, ale jednocześnie same produkty już niekoniecznie pochodzą z naszego kraju. Wszelkie osoby sceptyczne wobec wyrobów pochodzenia chińskiego powinny się więc dwa razy zastanowić przed sięgnięciem po produkty od tego dostawcy. Nie może też nas zmylić bardziej prestiżowa seria „Germania”, która także ma niewiele wspólnego z Niemcami. Są to dalej rzeczy importowane z Chin. Pojedyncze głosy sugerują, że za niską ceną produktów idzie w parze także kiepska jakość materiałów, z których są wykonywane. Są to jednak odosobnione przypadki, i większość klientów nie narzeka na Kraft Dele.

Jednak kwestia pochodzenia produktu to oczywiście tylko poboczny temat. Ważniejsza jest sama ocena tego, jak dobre są wyroby Kraft Dele. A są one ogólnie chwalone za dobrą cenę, solidną pracę i wytrzymałość – pomimo rzekomych ww. kiepskich materiałów.

kraft&dele agregat

Agregat prądotwórczy Kraft&Dele

Agregaty prądotwórcze od Kraft&Dele cechują się bardzo dobrą kulturą pracy – nawet największe modele są stosunkowo ciche. Dodatkowo, w branży istnieje przekonanie, że producenci często zawyżają osiągi swoich agregatów. Tak więc produkty o mocy 3 kW w rzeczywistości dostarczają 2-2,5kW. Oczywiście to bardzo ważne, bo gdy planujemy zakup właśnie na ten parametr patrzymy w pierwszej kolejności. Stanowi on podstawę do wyboru agregatu który odpowie naszym potrzebom. W Kraft&Dele zidentyfikowali ten problem, i producent twierdzi na swojej stronie, że moc z opisu produktu odpowiada mocy faktycznej. Opinie klientów w internecie potwierdzają tę tezę, co z pewnością świadczy na korzyść firmy.

W ofercie Kraft&Dele znajdują się dwa rodzaje agregatów: jedno- i trójfazowe. Ciężko tutaj wchodzić w dywagacje na temat tego, co lepiej kupić, ponieważ zależy to od mnóstwa różnych czynników. Instalacje elektryczne, a także obliczanie tego, ile mocy będziemy potrzebować, to z pewnością rzeczy którymi nie mogą zajmować się absolutni laicy. Niemniej produkty od Kraft&Dele zdecydowanie wyróżniają się dobrą ceną, która wiele osób o prostych potrzebach z pewnością zadowoli.

Kompresory (sprężarki) Kraft&Dele

Kompresory były jedną z pierwszych rzeczy, jakie pojawiły się w ofercie Kraft&Dele. Dostępne są zarówno te olejowe, jak i bezolejowe. Te drugie są z reguły zaadresowane do potrzeb amatorskich, i właśnie im przyjrzymy się nieco bliżej. Przede wszystkim są to urządzenia, których używać będziemy przy domu, a nie w celach przemysłowych. Pod względem konserwacji i czasu, który może pochłonąć takie urządzenie zdecydowanie lepiej sięgnąć po wersje bezolejowe.

Ale jak to wygląda w przypadku Kraft&Dele? Wiele opinii podkreśla wadliwość tego sprzętu, i to że nawet po bardzo krótkim czasie użytkowania pojawiają się z nim problemy. Często kompresory się zacierają i odmawiają współpracy. Owszem, są one bardzo tanie i z pewnością może to nas skusić do zakupu. Niemniej w oparciu o opinie klientów lepiej poszukać czegoś droższego, ale solidniejszego.

Elektronarzędzia Kraft&Dele

Jeśli planujemy remont mieszkania, potrzebne będą narzędzia budowlane. Jeśli chcemy uniknąć zbędnych wydatków, to dobrze jest przejrzeć oferty ekonomicznych producentów. Do takich z pewnością należy Kraft&Dele. W ich ofercie znajdują się szlifierki, polerki, wiertarki, wiertarko-wkrętarki, młoty udarowe, opalarki, piły elektryczne, i inne specjalistyczne narzędzia. Tak naprawdę są to produkty przede wszystkim zaadresowane do klientów-amatorów, którzy np. potrzebują jednorazowo wiertarko-wkrętarkę, i będą jej bardzo rzadko używać w skali roku. Oczywiście ekipy budowlane powinny szukać czegoś zupełnie innego, za dużo wyższą cenę. W wypadku Kraft&Dele najsilniejszym argumentem jest z pewnością bardzo niska cena, która jest, jak to ironicznie zauważają komentatorzy w internecie „współmierna do jakości”.

Spawarki Kraft&Dele

Firma Kraft & Dele ma w ofercie także spawarki. Postanowiliśmy się przyjrzeć modelowi KD837 IGBT-250 250A. Ostatnia część nazwy związana jest z ilością amperów, jednak użytkownicy zauważali, że to urządzenie było dużo słabsze niż sugerowałby ten amperaż. A jest to ważne, ponieważ stanowi to podstawowe kryterium doboru spawarek. Według różnych doniesień moc tego urządzenia jest niższa o jakieś 30-40% w porównaniu z opisem. Kierując się doborem spawarki musimy oczywiście określić, jakiego rodzaju sprzęt potrzebujemy. Można jednak się zgodzić co do tego, że 200 amperów to minimum, i opisywany model niestety odpada ze względu na to, jak prezentują się jego osiągi w praktyce.

spawarka kraftdele opinie

Kraft&Dele serwis

Pod względem usług serwisowych Kraft&Dele jest kilka rzeczy, które należy opisać. Przede wszystkim, nie ma sieci punktów serwisowych czy też partnerów serwisowych. W wypadku konieczności skorzystania z napraw trzeba wysłać nasze urządzenie do siedziby firmy, która mieści się w Starogardzie Gdańskim.

Znaleźliśmy kilka opinii podkreślających to, że z firmą nie ma dobrego kontaktu, przez co klienci nie zawsze wiedzą, czy ich sprzęt dotarł do serwisu. Oprócz tego kilka osób zamieszczało opinie, w których narzekało iż ich reklamacje nie zostawały uznane. Ciężko jednak ocenić, po czyjej stronie jest w tym wypadku racja.

Pod względem gwarancji, to Kraft & Dele daje ją na 12 miesięcy dla większości swoich produktów. Co ważne, oprócz tego firma często gwarantuje, że będzie trzymać zapasowe części. Dlatego gdy wyślemy nasze uszkodzone lub szwankujące urządzenia do naprawy, proces powinien przebiec sprawnie.