Przejdź do treści
wideodomofon orno

Opinie o produktach firmy Orno

Ostatnia aktualizacja: 23 września 2020

Orno to jeden z wiodących producentów automatycznego wyposażenia domu. Na rynku istnieje od 2001 roku i nieustannie dostarcza na niego innowacyjne produkty. Firma posiada tradycję, z której wynika wysoka jakość produktów i ich wieloletnia żywotność. Przeprowadziliśmy solidna analizę tej marki, korzystając z licznych opinii i recenzji na temat jej produktów i obsługi technicznej. Sprawdź, czy Orno to firma, której warto zaufać! Przekonajmy się, czy reklamy producenta są zgodne z rzeczywistością!

Orno Polska – co to za firma?

Firma Orno pojawiła się na rynku w 2001 roku, jednak jeszcze nie jako Orno-Polska sp z.o.o a ORNO POLIGRAFIA. Na początku zajmowała się procesami wytwarzania druków, wprawdzie po roku czasu właściciele postanowili zaprzestać z poligrafią na rzecz działalności importowej, nadając firmie nazwę ORNO Export-Import. Od 2004 roku, gdy Polska weszła do Unii Europejskiej udało się szybko rozszerzyć portfolio produktowe i tym samym rozwinąć sprzedaż na całą Europę.

Polskie ORNO posiada w swoim asortymencie wideodomofony, dzwonki bezprzewodowe, monitoring, zamki szyfrowe, elektrozaczepy i alarmy. To niesamowite, jak z jednoosobowej działalności powstał cały koncern, który zatrudnia ponad 80 osób. Produkty firmy Orno są eksportowane na ponad 16 krajów, jednak warto sprawdzić, czy są one dobrej jakości. Przekonajmy się, jakie są opinie na temat tej marki.

Opinie o firmie Orno Polska

Produkty firmy Orno słyną ze swojej stosunkowo niskiej ceny, jednak według recenzji konsumentów nie zawsze najlepszej jakości sprzętu. Wiele osób podchodzi do produktów tej marki dość sceptycznie. Jest tak głównie dlatego, że to raczej wyroby tańsze a nawet dużo tańsze od najbardziej markowej konkurencji, takiej jak Eura, czy Bemko. To, co zwróciło naszą uwagę to wyróżniające się na tle pozytywnych opinii wypowiedzi dość negatywne. Osoby są najbardziej niezadowolone z serwisu technicznego, a także ze słabej jakości poszczególnych produktów. Z pozytywów dowiadujemy się o sprawnej dostawie i co ciekawe wysokiej jakości, wytrzymałych produktach, co staje się sprzecznością z poprzednimi recenzjami. Wychodzi na to, że należy przyjrzeć się poszczególnym sprzętom firmy Orno, aby znaleźć problem, który prawdopodobnie leży w pojedynczym urządzeniu.

orno wideodomofon

Opinie o głównych produktach Orno

Firma Orno posiada dość szeroki asortyment elektroniki budowlanej, dlatego warto przeanalizować główne i najczęściej wybierane produkty tej marki. Jak w każdej firmie może pojawić się sprzęt, który będzie najlepszej jakości, natomiast mogą zdarzyć się również pomyłki, w które klienci zainwestowali swoje pieniądze. Przed zakupem produktów poszczególnej marki, zawsze warto mieć tę pewność z czym mamy do czynienia i czy nasze pieniądze nie pójdą w błoto. Dlatego też nasz zespół wykonał dokładną analizę każdego sprzętu marki Orno, zbierając informacje z opinii i recenzji zamieszczonych w sieci, a także z wywiadów z klientami, czy w oparciu o własne doświadczenie z asortymentem Orno. Przekonajmy się, co wyróżnia poszczególne produkty.

Wideodomofon Orno

Wideodomofony Orno to najbardziej rozbudowany dział, który proponuje nam producent. Wybór jest dość spory i umożliwia on zakup sprzętu w rozbudowanych zestawach. Podstawa zestawu jest monitor i panel zewnętrzny z kamerą. Poszczególne modele posiadają czytniki zbliżeniowe, dlatego dołączane są do nich dodatkowe breloki lub karty.

Orno wideodomofony opierają się na wysokiej technologii, która umożliwia przekazywanie sygnału, razem z obrazem. Niestety w przypadku poszczególnych modeli, klienci narzekali na mały zasięg przy większych parametrach podanych przez producenta. Może to być wynikiem zbyt grubych ścian lub słabą mocą nadajnika. Opinie na temat wideodomofonów są bardzo podzielone. Wiele osób chwali sobie możliwość robienia zdjęć i nagrywania poprzez kamerę w konkretnych modelach. To niezwykle przydatna funkcja, zwłaszcza gdy obok naszego domu dzieje się coś niepokojącego.

Przydatną funkcją wideodomofonu jest również możliwość sterowania bramą automatyczną. Klienci cenią sobie ten element wyposażenia, ponieważ ważny jest dla nich komfort i wygoda. Dużą popularnością wśród klientów cieszy się wideofon Orno. Schemat jego działania jest dokładnie taki sam jak schemat wideodomofonu, jednak w pomieszczeniu, zamiast monitora z ekranem, mamy telefon stacjonarny z wyświetlaczem. Jest to opcja bardziej poręczna i nietypowa. Opinie na jej temat są jednak bardzo podzielone.

Dzwonki

Dzwonki Orno są bardzo łatwe w montażu i wygodne w użyciu. Urządzenia posiadają kilka możliwości wyboru dźwięku i dopasowania poziomu głośności do naszych potrzeb. Według opinii najlepiej sprawdza się w pomieszczeniach zamkniętych z instalacją dzwonkową prądu zmiennego 230 V, czyli tradycyjnie w mieszkaniu, domu jednorodzinnymi, czy nawet w niedużym sklepie. Jeśli szukamy klasycznego urządzenia o prostym montażu i kilku dodatkowych funkcjach, dzwonek Orno w zupełności nam wystarczy.

Systemy alarmowe

Polskie Orno posiada w swoim asortymencie również systemy alarmowe. Posiadają najnowszej generacji technologię i umożliwiają sterowanie za pomocą pilotów zdalnego sterowania. Większość alarmów Orno posiada wbudowany dialer telefoniczny GSM, który umożliwia powiadomienie użytkownika za pomocą wiadomości SMS lub wiadomości głosowej. Niestety wiele osób skarży się na niską jakość czujnika, który nie reaguje na ruch już po kilku miesiącach użytkowania. Niestety jest to bardzo ważne, ponieważ alarm służy nam do poinformowania o niebezpieczeństwie lub niepokojących sytuacjach a w przypadku braku działania najważniejszego elementu, nie możemy być pewni zapewnianego nam bezpieczeństwa i komfortu psychicznego.

orno polska opinie

Czujniki

W ofercie Orno znajdziemy czujniki czadu, dymu, gazu i detektory zalania. Niestety producent informuje nas o minimum 7 letniej żywotności sensora, natomiast klienci skarżą się na to, że w poszczególnych modelach przestaje on działać nawet w 3 miesiące. Różnica jest ogromna, a w tym przypadku również chodzi o nasze bezpieczeństwo. Na całe szczęście wszystkie czujniki posiadają sygnalizację końca okresu eksploatacji, dzięki czemu zostaniemy poinformowani o tym, ze czujnik niedługo przestanie działać. Dodatkowo są bardzo kompaktowe i estetycznie wykonane, jednak, czy to jest najważniejsze?

Licznik energii Orno

Liczniki energii Orno służą do bezpośredniego pomiaru mocy czynnej w układzie jedno lub trójfazowym. Dzięki wysokiej jakości układowi elektrycznemu pod wpływem płynącego prądu i przyłożonego napięcia, urządzenie jest w stanie wygenerować proporcjonalną ilość impulsów do pobieranej energii elektrycznej. Zebrane impulsy są przeliczane na energię pobraną, której wartość możemy podglądać na wyświetlaczu LED. Użytkownicy chwalą sobie ten produkt, ponieważ pozwala on na określenie rocznego zapotrzebowania na nieodnawialną energię pierwotną dla konkretnej powierzchni przy określonej temperaturze. To produkt często polecany.

Monitoring

W ofercie marki Orno można znaleźć liczne systemy monitoringu kanałowego, a także pojedyncze urządzenia zewnętrzne, jak i wewnętrzne i bezprzewodowe kamery monitorujące. Produkty te są dość wysoko cenione a jakość ich obrazu jest wystarczająca na tyle, aby rozpoznać np. twarz złodzieja, czy numer rejestracyjny znajdującego się w pobliżu pojazdu. Użytkownicy chwalą sobie ich stosunkowo niską cenę, która wcale nie odzwierciedla jakości kamer, która według użytkowników jest wysoka. Kamery zewnętrzne są wodoodporne i dobrze łapią obraz nawet w nocy. Zakup monitoringu Orno to zdecydowanie dobra decyzja, zwłaszcza za taką cenę.

Orno – serwis techniczny i pogwarancyjny

Producent informuje o tym, że wraz z powstaniem nowej marki OPT, czyli Orno Professional Technology, wzrosły standardy jakości wszystkich oferowanych przez firmę produktów. Firma posiada rozbudowany system techniczno-gwarancyjny, który reklamuje, że wszystkie produkty objęte są gwarancja 36 miesięcy. Niestety wydaje się, że w rzeczywistości wygląda to nieco inaczej. Klienci skarżą się na liczne zmiany okresu gwarancyjnego i oszustwa związane z wymianą zepsutego towaru. Niestety nie udało nam się znaleźć nic pozytywnego na temat serwisu technicznego.

Mimo licznych niedociągnięć widać, że firma ciągle się rozwija i stara się nie stać w miejscu. Może pochwalić się wieloma wysokiej jakości produktami, dlatego warto dać jej szansę i skorzystać z oferty firmy Orno, która stawia na innowacje i rozwój.