Wszystko o żywicznych posadzkach przemysłowych

0
125

Rozwój przemysłu w ostatnich dekadach, zwłaszcza w dużych miastach tj. Wrocław, Łódź czy Poznań rzucił wyzwanie firmom budowlanym, aby stworzyć nawierzchnię przystosowaną do ciężkich obciążeń mechanicznych oraz o wysokiej odporności chemicznej, aby minimalizować przestoje w produkcji. Czym się kierować podczas zakupu posadzki przemysłowej? Jaka jest średnia cena za m2 oraz robociznę? Na te pytania odpowiemy uwzględniając ogólnopolskie realia oraz biorąc na tapet Wrocław. Posadzka przemysłowa powinna być nie tylko odporna na różnego typu chemie, ale także powinna być łatwa w utrzymaniu czystości. W dzisiejszych czasach firmom narzuca się mnóstwo norm oraz poddawane są częstej cyklicznej kontroli. Między innymi bez normy ISO bardzo ciężko jest dokonać ekspansji na zagraniczne kraje. Dlatego ważne jest zainwestowanie w żywiczną posadzkę, która pozwala na łatwe zachowanie czystości. Przemysł to ciągły ruch wózków widłowych oraz ludzi pracujących w zakładzie, dlatego posadzka przemysłowa powinna spełniać i posiadać pewne cechy bezpieczeństwa. Istnieje możliwość nałożenia posadzki o różnej strukturze i chropowatości, dlatego możemy zdecydować się na posadzki antypoślizgowe.

Posadzki przemysłowe cena m2Posadzki przemysłowe cena m2

Na cenę posadzki przemysłowej wpływa wiele czynników. Jeśli szukamy informacji na temat ceny za m2 to powinniśmy posiadać pewne informacje na temat tego co potrzebujemy. W zależności od przeznaczenia oraz branży powinniśmy dowiedzieć się jaka jest optymalna grubość warstwy żywicznej. W pewnych sytuacjach stosuje się grubość powłoki nawet ponad 3 mm. Cena za m2 posadzki przemysłowej o grubości 3mm, a tej o grubości 0,5 mm będzie się znacząco różnić. Z odpowiedzią jaka grubość posadzki jest odpowiednia dla nas może pomóc nam firma wykonująca takie usługi. Kolejnym aspektem wartym poruszenia jest barwa naszej nawierzchni. Często do wyboru mamy wiele kolorów, tutaj wybór odpowiedniego może mieć znaczenie w końcowej cenie naszej posadzki.  Antyelektrostatyczna, bezspoinowa i wiele innych wariantów, które również mają wpływ na cenę. Estetyka to czynnik, który w przemyśle nie ma większego znaczenia, jednak przy wyborze innej posadzki niż posadzka przemysłowa warto rozważyć różne warianty estetyczne. Najważniejszym jednak czynnikiem jest wybór odpowiedniej firmy. W samym Wrocławiu jest kilkanaście firm, które zajmują się wykonaniem posadzek, a w całej Polsce setki. Jak wybrać odpowiednią firmę? Czy warto kierować się tylko i wyłącznie ceną przy zakupie posadzki przemysłowej? Analizując rynek we Wrocławiu możemy zauważyć wiele nowych firm. Często korzystanie z świeżo powstałych firm jest dość ryzykowne, ponieważ doświadczenie ma tutaj znaczącą rolę na jakość końcową posadzki. Firmy podające cenę za m2 często wliczają w to robociznę, lecz są takie, które na pierwszy rzut oka oferują bardzo niską cenę za m2 posadzki przemysłowej. Jak się potem okazuję firma ta dolicza dodatkowe koszta za robociznę, a nawet nalicza sobie kilometrówkę. Arpox to firma z Wrocławia, która od ponad 20 lat oferuje swoje usługi posadzkarskie. Przez tak długi czas zdobyła bardzo duże doświadczenie i stała się liderem na rynku wrocławskim i nie tylko.  Ponad pół miliona m2 wylanych posadzek to liczba, która robi wrażenie. Firma poza posadzki przemysłowymi oferuję również nawierzchnie, które są wykorzystywane m.in na parkingach, w obiektach użyteczności publicznej, a nawet w dużych zakładach farmaceutycznych i szpitalach, gdzie posadzka musi spełniać szereg wymagań. Jako jedna z nielicznych firm we Wrocławiu oferują pokrycie naszej posadzki przemysłowej polimocznikiem. Polimocznik, który ma jedną wielką zaletę jaką jest szybko utwardzalność. Pozwala to na minimalizację postoju produkcji w naszym zakładzie. Jak wiemy w wielkich firmach, każda godzina postoju to ogromne pieniądze. Dlatego warto postawić na profesjonalistów z Wrocławia.

Renowacja posadzek przemysłowych

Posadzka jest poddawana ciągłym obciążeniom, zwłaszcza na halach produkcyjnych, gdzie produkcja trwa często 24 godziny na dobę. Dorzucając do tego czynniki chemiczne, po kilku latach stan naszej posadzki żywicznej może ulec pogorszeniu. Rysy, pęknięcia to często początek do tworzenia się ubytków w naszej posadzce przemysłowej. Dziurawa, nierówna nawierzchnia to zagrożenie dla osób oraz stwarza problemu podczas magazynowania wysokiego składowania, gdzie nierówności mogą przyczynić się do wypadku podczas pracy. Dlatego warto przeprowadzać cykliczne przeglądy naszej posadzki i na bieżąco uzupełniać wszelkie ubytki. Jedną z firm, które oferują takie usługi jest wcześniej wspomniana firma ARPOX z Wrocławia. Oferuje swoje usługi w promieniu ponad 300 km od Wrocławia, dlatego warto zastanowić się nad skorzystaniem z usług tej firmy. Reasumując wybór odpowiedniej firmy jest bardzo istotny. Wrocławska firma ARPOX z pewnością taką jest, dlatego jeśli szukasz żywicznej posadzki przemysłowej na lata to warto zapoznać się z ich ofertą. 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here