Beton komórkowy h+h opinie

0
414
YTONG

Wiele osób, którzy budują dom, zastanawiają się, jakich materiałów użyć. Zastanawiają się także nad producentem, aby materiały z których wybudują swój wymarzony dom zachował długą żywotność. Solbet czy porotherm? Porotherm czy suporex? Sprawdzają nie tylko opinie, ale także wady i zalety danego rozwiazania. Dzisiaj przybliżymy Wam temat  H+H czyli betonu komórkowego .

Beton komórkowy to nic innego, jak betonowe bloczki, które stanowią budulec domu. Przede wszystkim do głównych zalet tego materiału należy zaliczyć bardzo dobrą łatwość obróbki, można docinać lub szlifować i dostosowywać bloczki do swoich potrzeb. Cenowo jest to bardzo dobre rozwiązanie. Opinie na temat bloczków betonu komórkowego H+H stanowią w głównej mierze pochwały za przystępność cenową. No i niewielka masa tych bloczków to zdecydowanie plus dla osób, którzy pracują przy budowie domu.

Jak każdy materiały H+H ma również swoje wady. Kruchość tego materiału niestety jest dość duża, często nawet podczas samego transportu bloczki betonu komórkowego H+H potrafią ulec zniszczeniu, dlatego powinno się sprawdzać towar zaraz po wypakowaniu. Duża nasiąkliwość to wada, która często jest bagatelizowana – w dużej mierze zależy to oczywiście od terenu, gdzie budujemy nasz dom. Czytaj dalej, aby wywnioskować co lepsze solbet czy h+h, suporex czy porotherm, porotherm czy solbet.

Beton komórkowy h+h opinie ma bardzo dobre, lecz nie należy go porównywać do porotherm, bo to ceramika. Wiele osób zestawia te dwa materiały, nie znajdą różnicy między nimi. H+H, czyli beton komórkowy będzie miał lepszą izolacyjność termiczną, co w przyszłości przełoży się na zaoszczędzone pieniądze. Z kolei beton komórkowym posiada niższą odporność akustyczność, co należy rozważać podczas zakupu na budowanie domu w mieście lub przy ruchliwej ulicy.

Pustaki ścienne Porotherm spełniają większość norm i są zachęcającą alternatywą do takich pustaków jak Suporex. Ekipa budowlana nie zawsze podpowie dobrze, choćby ze wzgledu na pracę. Będą zalać materiał, z którym pracuje się lepiej. Jeśli wiesz czym ciąć porotherm i jak go ciąć to wiesz o czym mówimy. Na cienkiej spoinie ciężko się muruje, więc to kolejny aspekt, który może przeważać w doborze materiału przez ekipę budowlaną. Dryfix został okrzyknięty przez portale budowlane, jako materiał nowoczesnego budownictwa. Posiada jednak również swoje wady.

Czas na opinie:

  • W mojej opinii H+H zdecydowanie lepiej trzyma wymiary, a dodatkowo w porównaniu do np. takiego Solbetu jest mniej kruchy.
  • Początkowo myślałem o solbecie, ale niestety niska dostępność w moich rejonach z tym materiałem. Finalnie wybrałem H+H. Opinia? Dom stoi, czas pokażę, ale wydaje mi się dobrym wyborem.
  • To zależy jaki masz budżet i co dany skład ma do zaoferowanie. Szczerze? Solbet nie ma podjazdu do Ytonga.
  • Trzyma lepiej wymiary niż solbet i mniej kruchy
  • H+H cenowo wychodzi o wiele lepiej niż taki Ytong, ja nie widzę różnicy, no ale nie jestem inżynierem, ani budowlańce. Wybrałem H+H, bo cenowo był najlepszy. Opinia – OK
  • Im bliżej fabryka danego materiału (od składu budowlanego) tym cena jest niższa. Można powiedzieć, że po sąsiedzku wybrałem H+H, cenowo super – w porównaniu do Suporexu czy Ytonga.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here