Czy opłaca się palić pelletem?

0
144
pallet czy ekogroszek

Czym jest pellet? To nic innego jak produkt grzewczy, który powstaje po przez granulowanie odnawialnych surowców. Aby bliżej przybliżyć temat pelletu poruszymy następujące tematy:

  • Produkcja pelletu
  • Ekogroszek czy pellet
  • Opinie na temat pelletu
  • Jak ekonomicznie ustawić piec na pellet w celu maksymalizacji korzyści płynących z ogrzewania tym surowcem.

Pellet produkcja

Z czego dokładnie powstaje pellet? Produkcja pelletu nie jest skomplikowana, lecz jest bardzo ciekawa. W pierwszej kolejności trzeba napomknąć, że pellet może powstać z różnych materiałów. Najpopularniejszym materiałem do produkcji pelletu są oczywiście wszelkiego rodzaju trociny, czy powstaje tak zwany pellet drzewny. Przejdźmy do produkcji pelletu. Produkcja pelletu polega na sprasowaniu wiórów, trocin oraz ich nadpaleniu.

Ekogroszek czy pellet?

Podczas wyboru opału do naszego pieca często zastanawiamy się, która opcja będzie dla nas lepsza, bardziej ekologiczna i najkorzystniejsza finansowo. Ekogroszek czy pellet? Jak wszystko ma swoje plusy i minusy. Ekogroszek jest produkowane z węgla brunatnego lub kamiennego i jest o wiele tańszą opcją niż pellet. Jeśli zależy nam na opalę do kominka lub naszym celem jest ogrzanie naszego domu z jak najkorzystniejszym rezultatem dla naszego środowiska to lepszą opcją będzie pellet. Ekogroszek znowu przeważa szalę na pelletem w kwestii dozowania. Jeśli korzystamy z kotła z automatycznym dozownikiem to z pewnością zauważymy tutaj duży plus na korzyść ekogroszku. Średnia ekogroszku wynosi maksymalnie 2-3 centymetry, oznacza to łatwość załadowania dozownika i spokój na długie dni. Ekogroszek czy pellet? Jakie Ty widzisz wady i zalety pelletu i ekogroszku?

co to pellet

Pellet opinie

Jak to zawsze bywa opinie są podzielone. Wpisując pellet opinie w internecie znowu zobaczymy wielką mieszankę dobrych i złych opinii. Aby opinia była dla nas coś warta musi być poparta konretami. Konkretna opinia to taka, która pokazuje i porównuje nasz roczne koszta zużycia materiału dostosowane do ogrzania odpowiedniego metrażu. Tutaj możemy zauważyć, że ekogroszek to duży konkurent pelletu i w internecie nie znajdziemy jednoznacznej odpowiedzi. Pamiętajmy, że jest wiele składowych, które wpływają na odpowiednią opinie. Jeśli dom jest źle izolowany to możemy narzekać, że kaloryczność naszego pelletu jest marna, ponieważ w domu jest zimno. Nic bardziej mylnego, trzeba zadbać w pierwszej kolejności o podstawowe rzeczy jakimi jest izolacja naszego mieszkania.

Jak ekonomicznie ustawić piec na pellet?

Przed zakupem pieca na pellet warto już wcześniej dowiedzieć się jak ekonomicznie ustawić piec na pellet, aby koszta ogrzania naszego mieszkania były jak najmniejsze. Możemy ustawić piec na pellet zgodnie z zaleceniami producenta danego pieca. Takie ustawienia zazwyczaj sprawdzają się bardzo dobrze i nie tylko redukują koszta, ale także potrafią przedłużyć żywotność naszego pieca. Jeśli jednak twierdzimy, że nasz piec jest zbyt paliwożerny to powinniśmy przetestować inne rozwiązania i sposoby ustawień naszego pieca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here