Domy z keramzytu – opinie, cennik, wady

0
283

W dzisiejszych czasach, gdzie mimo stałych podwyżek, siła nabywcza pieniądza spada, szukamy tańszych produktów, substytutów. Każdy z nas chciałby mieć swój własny kąt, mowa tutaj oczywiście o mieszkaniu. Mieszkanie, które kosztuje mniej niż 150 tysięcy? Własny dom wybudowany w czasie krótszym niż pół roku? Domy z prefabrykatów keramzytowych przychodzą z pomocą każdemu kto chce wybudować dom tańszym kosztem. Pamiętajmy, że rozwiązanie budowy domu z prefabrykatów keramzytowych ma też swoje wady, o tym jednak poniżej.

DOMY Z KERMAZYTU CENA
Wizualizacja inwestycji domu wykonanych z keramzytu

Domy z keramzytu wady

Zanim przytoczymy opinie ludzi, którzy zdecydowali się na budowę domu z keramzytu napiszemy o wadach tego rozwiązania. Artykuł ten jest w pełni obiektywny i nie jest finansowany przez firmy, które oferują domy z keramzytu. Wad jest naprawdę mało. Budowa domów prefabrykowanych z gotowych elementów kojarzy się z bylejakością. Zapewniamy Wam, że tak nie jest. Wady, które można spotkać tylko w pojedynczych wypadkach to  

Domy z keramzytu pod klucz

Domy pod klucz to hasło, które mówi nam, że nie musimy się martwić wykończeniem, podłączeniem elektryki, kanalizy i wiele innych czynności, które wraz z polskim prawem nie należą do rzeczy najprzyjemniejszych.

Domy z keramzytu cennik

Cena to czynnik, który determinuje zakup. W przypadku domów z keramzytu jest tak z całą pewnością. Wcześniej wspominaliśmy, że wielu osobam marzy się dom, który będzie kosztował nas poniżej 150 tysięcy. Jak jest w praktyce? Jaki cennik domów z keramzytu na rynku Polskim znajdziemy? Suma ta niestety nie będzie niższa niż 150 tysięcy, jeśli szukamy domu pod klucz. Cena oscyluje w granicach 200 tysięcy złotych, lecz są firmy, które robią to nieco taniej. Należy jednak rozpoznać czy firma ta produkuje prefabrykaty na własną rękę i jakie opinie posiada.

Domy z keramzytu opinie

Internet bywa bezlitosny. Jeśli coś jest słabe lub posiada wiele wad to od razu są piętnowane przez internautów. Internet zatem jest świetnym źródłem rzetelnych opinii. W internecie dużo, dużo, dużo pozytywów! Ściany nie wymagają tynkowania, po gipsowej obróbce można je od razu malować lub tapetować! Domu z keramzytowych elementów są już gotowe pod wszelką instalacje gazową, elektryczną. Co za tym idzie? Nie musimy kuć ścian, nie musimy wiercić. No dobra, ale jakie opinie na temat parametrów ciepła? Kupując domy z keramzytu oszczędzamy, ale czy na pewno? Jak wiemy szybka utrata ciepła w mieszkaniu doprowadzi w bardzo szybki sposób do utraty naszych pieniędzy. W przypadku domów z keramzytu parametry cieplne są takie same, jak w przypadku tradycyjnego domu. Jeden z użytkowników domu prefabrykowanego z keramzytu ceni sobie spokój. Izolacyjności akustycznej na poziomie 46-73 dB wydaje się naprawdę dobrym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie spokój.

Jak widzimy zalet domów z keramzytu jest naprawdę wiele. Opinie w internecie są pozytywne, co zachęca wiele osób do zakupu. Cennik jest akceptowalny, a producenci wykonując domy pod klucz zachęcają mocno. Projekty pokazują, że nie ma tutaj miejsca na żadne marnowanie metrażu. Wad jest niewiele, więc z całą pewnością popularność tego rozwiązania wzrośnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here