Tynk mozaikowy – cena, opinie, wzory na ścianie

0
187

Jeśli szukasz dekoracyjnego tynku dla Twoich ścian to z całą pewnością zainteresujesz się tynkiem mozaikowym. Tynk mozaikowy ma mnóstwo charakterystycznych cech, które możemy nazwać zaletami. Tynk mozaikowy jest odporny na uszkodzenia, a dodatkowo zachowuje bardzo dobrą elastyczność. Tynk mozaikowy posiada jeszcze jedną zaletę – można go bez problemów i komplikacji myć. Jak wiemy mycie powierzchni tynkowanych niesie często za sobą plamy i mazgaje, które nie wyglądają dobrze. Tynk mozaikowy można myć i to wielokrotnie.

Tynk mozaikowy – cena

Cena tynku mozaikowego zależ w głównej mierze od koloru i producenta. Za opakowanie 15 kg tynku zapłacimy w okolicy 100-150 złotych. Jeśli nic Ci to nie mówi to na 1 m2 schodzi nawet do 5 kg tego środka. Czy cena jest tania/droga w porównaniu do alternatyw na rynku? Cena w przypadku pokrycia domku jednorodzinnego nie będzie najtańsza, jest wiele tańszych rozwiązań, ale w przypadku tynku mozaikowego wygrywają gusta.

Pamiętaj, aby dobrze przygotować powierzchnie przed położeniem tynku. Tak jak w przypadku innych tynków zewnętrznych warto przed położeniem zadbać o maksymalnie wygładzenie jej. Zadbaj także o równomierne nakładanie tynku na ściany, w końcu wybieramy tynk mozaikowy ze względu na jego estetykę. Jeśli nie uda nam się równomiernie rozłożyć tynku na ściany to efekt nie będzie zadawalający.

Tynk mozaikowy wzory na ścianie

TYNK MOZAIKOWY WZORYPoza dużą elastycznością i cechami takimi jak odporność na ścieranie oraz możliwość mycia bez problemowo jest jeszcze jedna cecha, która wyróżnia mozaikowy tynk. Możemy się ponieść swojej fantazji i nie chodzi tutaj tylko o kolory. Kupując tynk mozaikowy możemy wykonać w swojej kuchni czy salonie odpowiednie wzory na ścianie. W internecie jest naprawdę sporo inspiracji, wystarczy wpisać tynk mozaikowy wzory na ścianie, aby szybko zobaczyć, że pomysłów jest naprawdę wiele i że są one naprawdę bardzo dobre.

Wzory możemy tworzyć ręcznie i jest to najczęstsza metoda nakładania tynku. Jeśli mamy dostęp to możemy pożyczyć lub zakupić maszynę do nakładania tynku, tutaj z całą pewnością zaoszczędzimy cenne godziny, ale wzorów na ścianie tym nie zrobimy.

Mozaikowy tynk jest naprawdę dobrym zamiennikiem tradycyjnego rozwiązania. Odporna powierzchnia pozwala na użytkowanie przez lata. Tynk mozaikowy nie brudzi się tak łatwo, dodatkowo jak już wcześniej wspominaliśmy nie boi się wody! Możemy w razie zabrudzenia czyścić powierzchnie wodą. Idealny materiał na elewację, ponieważ jest odporny również ścieranie i uderzenia. Warunki atmosferyczne, czyli mróz, śnieg czy deszcz nie stanowią dla tynku mozaikowego większego problemu. Substancją, która scala kruszywo to żywica. Możliwość zabarwienia substancji pozwala na wybór praktycznie każdego koloru, który sobie wymarzymy.

Uwaga: Jeśli pierwszy raz masz styczność z tynkiem mozaikowym to pamiętaj, że po otwarciu opakowania kolor będzie najprawdopodobniej biały. Nie musisz reklamować swojego produktu, z założenia masa nabiera koloru dopiero po nałożeniu. Warto taką informację otrzymać na wstępie, gdyż unikniemy niepotrzebnego stresu, który i tak zawsze jest podczas remontu i napraw w naszym domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here