Jakie schody do domu

0
205
Styl skandynawski

Schody to zdecydowanie element wystroju, który może wpłynąć na wygląd całego mieszkania. Jak wybrać odpowiednie schody? Jakie schody są aktualnie modne oraz najważniejsze pytanie, ile to kosztuje? Na te wszystkie pytania znajdą Państwo odpowiedź poniżej.

jakie schody do domu

Jakie drewno na schody?

Najlepszym, ale zarazem najdroższym drewnem będzie dąb. Warto jednak pamiętać, że odpowiednio zakonserwowane schody to inwestycja na nawet 100 lat. Dębowe schody dają poczucie stabilności i tej “wytrzymałości”, lecz nie jest to dobra opcja dla osób, które chcą zaoszczędzić. Zatem jakie drewno na schody poza drewnem dębowym? W Polsce dużą popularność mają schody akacjowe, drewno akacjowe jest dość tanie w porównaniu do dębu. Są lżejsze, ale równie wytrzymałe co dąb. Nie zapominajmy o odpowiednim zabezpieczeniu drewna przed wyłożeniem na stopnie.  Sprawdźmy jakie ceny wsyskoczą nam po wpisaniu schody drewniane cennik, najtańsze wersje zaczynają się od 140 zł za stopień, możemy kupić je w sklepie IKEA. Nie jest to najwyższa jakość, ale za to koszt schodów drewnianych jest przystępny dla szarego Kowalskiego.

Jakie schody zajmują najmniej miejsca?

Nie każdy może sobie pozwolić na duże i okazałe schody, nachodzi wtedy pytanie jakie schody zajmują najmniej miejsca? Takie pytanie zadajemy sobie przy montowaniu schodów na strych. Schody strychowe z reguły mają zajmować jak najmniej miejsca i kosztować równie mało. Odpowiadamy krótko, najlepiej wykonać je samemu. Schody strychowe nie wymagają od nas wielkich umiejętności stolarskich i warto samemu przystąpić do ich wykonania. Jeśli jednak zależy nam na kupnie to polecamy zajrzeć do największych sklepów typu IKEA, gdzie schody strychowe możemy dostać w cenie 600 zł.

 

Schody w domu jednorodzinnym zdjęcia i rodzaje.

Pogadajmy trochę o rodzajach schodów. Ostatnimi czasy coraz większe branie mają schody w stylu skandynawskim. Są to bardzo minimalistyczne projektu, a że teraz minimalizm jest w modzie to zyskują coraz większą popularność. Sam w domu posiadam schody w stylu skandynawskim i świetnie wpasowują się w nowoczesny wystrój mojego mieszkania. Niestety schody te nie należą do najtańszych, za moje schody w stylu skandynawskim zapłaciłem 14 tysięcy złoty, schody są dębowe.  Jeśli nie stać Cię na droższe rodzaje, świetną alternatywą mogą okazać się schody modułowe. Zazwyczaj bardzo tanie, średnia cena waha się w okolicach dwóch tysięcy złoty, co jest bardzo niską ceną w porównaniu z innymi rodzajami. Schody modułowe zazwyczaj nie przyciągają uwagi swoim wyglądem,  ale jeśli zależy nam tylko, aby było to mogą okazać się trafnym rozwiązaniem. Zatem jeśli szukasz najtanszych schodów wewnętrznych to rozważ ich zakup. Rozwiązaniem dla oszczędzających mogą okazać się także tanie schody drewniane do samodzielnego montażu. Nowoczesne schody drewniane będą zyskiwać i powiększać swoją popularność jeszcze przez najbliższe kilka lat.

Styl skandynawski

Zrób to SAM!

Jak wiadomo nie od dziś, Polak potrafi wiele i statystycznie zajmuje pierwsze miejsce w Europie jeśli chodzi o rzeczy wykonywane samemu. To nie tylko zaoszczędzone pieniądze, ale ogromne zadowolenie po wykonaniu pracy.

Czym kleić stopnie drewniane do betonu?

Jeśli nie mamy możliwości zamontowania naszych stopni wczepami lub śrubami z pomocą przychodzą nam kleje. Czym najlepiej kleić drewno z betonem? Ze swojej strony mogę polecić klei firmy SOUDAL, który podczas remontu spisał się znakomicie., jego tańszą wersją może być “Mamut glue”, który jest nieco słabszy od swojego poprzednika.

Jak zrobić schody na poddasze?

Schody na poddasze i mało miejsca? Da się to bardzo łatwo pogodzić robiąc wysuwaną wersję takich schodów. Wykonując samemu schody na poddasze nie tylko dostosujesz wymiarowo schody, ale także ich koszt.

nowoczesne schody drewniane

Kąt nachylenia schodów

Schody, aby były w pełni bezpieczne i funkcjonalne potrzebują odpowiedniego kąta nachylenia. Strome schody, choć zajmują z reguły o wiele mniej miejsca są bardzo niebezpieczne, zwłaszcza dla osób starszych, którzy mają problem z utrzymaniem równowagi. Zbyt płaskie mogą zajmować za dużo miejsca, a wiec trzeba znaleźć punkt, który wyważy obie te opcje.

Robocizna, czyli ile to kosztuje?

Jak wiadomo fachowcy w Polsce mają zamówień bardzo dużo, niektórzy każą sobie czekać nawet 2-3 miesiące. Pogadajmy zatem o kosztach robocizny.

Schody drewniane – cena robocizny

Schody wewnętrzne raczej zawsze są drewniane. Same założenie będzie nas kosztować 500 zł lub więcej. Takie ceny pojawiają się w miejscowościach 100k mieszkańców. Fachowiec fachowcowi nie równy, a więc za te samo założenie możemy usłyszeć cenę nawet 2000 złoty. Jest to najdroższa wersja jaką znaleźliśmy.

Schody granitowe – cena

Schody te w swojej odnowionej wersji przeżywają swój renesans. Schody granitowe to schody na lata, a więc zakładanie ich jest opłacalne w długim okresie czasu. Konkrety: założenie 6 stopniowych schodów granitowych to koszt 600 zł. Należy wziąć także pod uwagę, że podawane ceny nie obejmują ceny materiałów, które przewyższają znacznie koszt robocizny.

schody granitowe

Jak tanio wykończyć schody betonowe?

Jeśli rozmawiamy o schodach wewnętrznych to dobrym pomysłem może być wykończenie schodów betonowych drewnem! Tak, odpowiednie drewniane nakładki sprawiają dobre wrażenie i sprawiają również, że schody wyglądają jak w całości drewniane.

 

schody na taras

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here