Wiertło do gresu – jakie wybrać?

0
128
jakie wiertło do płytek

Każdy kto próbował wiercić w gresie zwykłym wiertłem, doskonale wie jak twardy jest to materiał. Musisz posiadać specjalne wiertło do gresu, aby skutecznie przewiercić się na drugą stronę. Wiertło do gresu można użyć także dla przewiercenia szkła czy innych podobnych materiałów, choć są do tego lepsze wiertła. Poza wiertłem przydatna okazać się może koronka do gresu czy otwornica diamentowa, które skutecznie sobie poradzi z gresem.

Montaż urządzeń sanitarnych, kontaktu czy innych rzecz, które będą wymagać przejścia przez płytki. Zadanie nie jest łatwe, ponieważ płytki ceramiczne słyną ze swojej twardości. Wiercenie na sucho czy na mokro? To w dużej mierze zależy od wiertła.

Jakie wiertło do gresu wybrać?

Użycie innego wiertła niż specjalnego wiertła do gresu będzie powodować nie tylko tępienie sie naszego wiertła, ale także będzie istnieć możliwość, że nasza płytka będzie nadawać się do wyrzucenia. Wiertło diamentowe do gresu od niemieckiej firmy Bosch wyrobiła sobie bardzo dobre opinie. Cena oczywiście jest uzależniona od średnicy naszego wiertła. Przykładowo wiertło o średnicy 6 mm będzie kosztować nas w okolicach 30 złotych. Inni producenci są nieco tańsi, lecz firma Bocsh wyrobiła sobie przez dotychczasowy okres pewną markę. Jeśli pytasz jakie wiertło do gresu to odpowiadamy wiertło diamentowe do gresu BOSCH.

wiertła

Dobre wiertło do gresu

Czy planując zakup wiertła do gresu powinniśmy opierać się tylko na producencie? Jakie właściwości powinno zawierać dobre wiertło do gresu? Przede wszystkim powinniśmy sprawdzić na jakich parametrach obrotowych możemy używać naszego wiertła. Dobre wiertło powinno być nie tylko do gresu, ale także do twardych twardych płytek, porcelany, ceramiki, a nawet do niehartowanego szkła.

Uwaga podczas wiercenia w płytkach oraz innych materiałach, gdzie wprowadzenie wiertła jest utrudnione zalecane jest użycie specjalnego prowadnika wiertła.

Wiertło do gresu nie kosztuje majątku, a na pewno ułatwi nam to pracę. Geometria ostrza w przypadku wiertła do gresu jest całkowicie inna niż na przykład w przypadku wiertła do drewna. Wiercenie w płytkach nie jest zdrowe dla naszych płuc. Podczas wiercenia bardzo sie pyli, więc zadbaj koniecznie o odpowiednią ochronę nie tylko swoich oczu, ale także płuc.

Wiertła do gresu na sucho

Niezależnie czy nasze wiertło będzie pracować na mokro czy na sucho należy stosować się do paru wskazówek, które zaoszczędzą Ci nie tylko czasu, ale być może uratują także Twój portfel.

Wiercąc pamiętaj, żeby uważać pod koniec wiercenia. Przebicie się przez materiał z dużą siłą może uszkodzić płytkę, gdy uderzymy chwytem naszej wiertarki. Sprawdź obroty przed wierceniem. Wiele osób myśli, że można ustawić dowolne obroty, albo sądzą, że wiercenie na mokro rozwiąże ten problem. Obroty powinny być dostosowane do średnicy naszego wiertła. Na opakowaniu naszego wiertła do gresu powinny być zalecane obroty – dostosuj się do nich. Wyłącz udar! Chyba nie musimy przypominać o tym, że część wiertarek posiada funkcję udaru.Nie trzeba się domyślać co się stanie, gdy go nie wyłączymy. Za mały otwór? A może masz niestandardową średnice do wywiercenia? Wiertło do gresu + specjalny frez diamentowy załatwi tę sprawę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here