Darmowy program do projektowania domu

0
202
Chomikuj darmowy program

Budowanie domu to wielkie wydarzenie w życiu każdego człowieku. Wygląd, który nam się marzy nie zawsze podoba się naszej partnerce. Ciężko też przekazać swoją wizję idealnego domu swojej partnerce. Z pomocą przychodzi darmowy program do projektowania domu, który pomoże przekazać Ci to co masz w głowie na projekt graficzny, który możesz pokazać zarówno osobie, która będzie projektować już normalny projekt domu. Podobnie jest z elewacją, lepiej się decyduje, gdy widzimy jak dany kolor będzie wyglądał faktycznie na naszym mieszkaniu.

Darmowy program do projektowania domu z całą pewnością pomoże Ci w tym. Podczas wyboru programu do projektowania domu kierowaliśmy się nie tylko darmową dostępnością, ale także trudnością w projektowaniu. Jak wiemy zaawansowane narzędzia graficzne takie jak Photoshop wymagają od nas sporo nauki, zanim przystąpimy do pierwszej pracy. W większości przypadków również jest tak z programu do projektowania domu czy samej elewacji.

Przed przystąpieniem do projektowania i instalacji programu zapisz na kartce najważniejsze rzeczy. Z całą pewnością w projektowaniu pomoże Ci fakt, gdy będziesz już wiedział, jakie dokładnie wymiary będzie miał dom oraz jakiego koloru będzie. Dodatkowo warto znać w jakim modelu będziemy budować nasz dom.

Programy do projektowania domu

Pierwszym programem będzie 3dHome Design Complete, program ten już ma swoje lata, lecz nadal możem pomóc wielu osobom. Dla projektowania rozkładu mieszkania świetnym i darmowym programem będzie floorplancreator. Powala on na pracę nawet osobie, która w komputerem nie ma za wiele wspólnego. Jeśli czujesz się na siłach i lubisz wyzwania to polecamy sketchup, jest to rozwiązanie płatne i znajduje się na stronie sketchup.com. Kosztuję około 400 złotych rocznie, ale umożliwia projektowania w naprawdę ładny sposób. Ze strony tej firmy otrzymujemy również zbiór poradników, które pozwolą nam na wizualizację naszego pomysłu. Kolejnym programem będzie Home designer suite 8, jest to płatny i strasznie nieintuicyjny oraz zagmatwany. Dla osoby, która chce w szybki sposób stworzyć projekt domu może okazać się zbyteczny. Dodatkowo może zniechęcać cena, która osiąga 99 dolarów, czyli ponad 350 złotych.

A co z projektowaniem elewacji? Tutaj polecamy photoshop, działa on najlepiej. Wystarczy zrobić zdjęcie naszego domu i dwoma kliknięciami zmienić kolor. Sama zmiana koloru jest bardzo prosta, w przypadku projektowania całego domu, proces ten jest o wiele bardziej złożony.

Powyższe programy nie zawsze są darmowe. Wydanie takiego programu wymaga wielu godzin ze strony programistów i wypuszczanie takich programów jest po prostu nieopłacalne w postaci darmowej. Wiele osób jednak pobiera te programu z chomikuj za darmo, lecz my nie rekomendujemy takiego sposobu na pobieranie tych programów. Programy do zmiany koloru elewacji pozwalają na dobranie koloru, który faktycznie będzie pasował do naszego mieszkania. Projekt domu to nieco bardziej złożone zadanie, więc zawsze możemy skorzystać z grupy na FACEBOOKu, gdzie osoba za drobną opłatą przygotuje wstępny projekt domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here