Jak odstraszyć gołębie? 4 skuteczne sposoby!

0
95
jak odstraszyć gołębie

Gołębie, jedni je kochają i hodują, a drudzy wręcz nienawidzą i najchętniej pozbyliby się tych ptaków. Dzisiaj poruszymy temat, jak odstraszyć gołębie. Czy istnieje skuteczny preparat, który odstrasza gołębie?

Sposoby na odstraszenie gołębi

Jeśli posiadasz balkon to wiesz jak bardzo uciążliwe mogą być te ptaki. Nie chodzi tutaj już o sam dźwięk gruchania, ale brud, które potrafią te ptaki zostawiać. Jeśli masz samochód to również z całą pewnością nie raz przeklinałeś je. Sposobów na odstraszenie i usunięcie gołębi z naszej okolicy jest naprawdę sporo.

Pierwszym sposobem, który pozwoli nam na odstraszenie i uniemożliwienie siadania gołębią na naszym balkonie i parapecie są specjalne niewidoczne siatki. Taką siatką otaczamy nasz cały balkon. Uniemożliwia to gołębiu zasiedlenie na naszym balkonie. Siatka na gołębie nie kosztuje majątku, bo możemy dostać ją już w cenie 6-7 złotych za jeden metr kwadratowy.

Kolejnym sposobem, który odstraszy gołębie jest specjalny preparat w spreyu. Sprey na gołębie, może i brzmi to delikatnie prześmiewczo, ale jest to naprawdę skuteczny patent na gołębie. Oczywiście spray nanosimy na powierzchnie naszego parapetu lub całego balkonu. Jaka jest cena sprey na gołębie? Zaczynają się już od 15 złotych za 750 ml. Jedno opakowanie starcza, aby spryskać cały balkon. Pamiętajmy jednak, że środek nie jest trwały i co kilka tygodni trzeba ponawiać tę czynność.

gołębie spray

Przedostatnim i najbardziej brutalnym sposobem na gołębie, jest trutka. Pamiętajmy, że stosowanie takich preparatów może być karalne. Dlatego zaleca się użycie specjalnego granulatu, który nie zabija zwierząt, ale skutecznie zniechęca je do przebywanie w obrębie rozsypanego granulatu. Cena jest bardzo zbliżona do ceny spray na gołębie i zaczyna się od 20 złotych za jedno opakowanie.

Elektronika w 21 wieku jest nieodłącznym elementem naszego życia. Również elektronika znajdzie zastosowanie w odstarszeniu gołębi z okolicy naszego domu czy mieszkania. Czy urządzenie do odstraszania jest skuteczne? Opinie są naprawdę podzielone, jedni narzekają, że gołębie w ogóle nie reagują na dźwięk wydawany przez urządzenie, a niektórzy chwalą sobie skuteczność. Być może w dużej mierze zależy od producenta tego urządzenia. Warto jednak przetestować wszystkie powyższe sposoby, bo są naprawdę tanie w użyciu. Sam odstraszacz elektroniczny na gołębie kosztuje w okolicach 80-100 złotych, więc nie jest to duży wydatek.

Sposobów jak odstraszyć gołębie jest naprawdę mnóstwo. Najskuteczniejszym w naszej opinii będzie zastosowanie siatki. Zabezpieczymy się wtedy praktycznie w 100% od tych ptaków. Jeśli na naszym osiedlu jest naprawdę sporo gołębi, które zakłócają krajobraz osiedla to możemy złożyć specjalne pismo do zarządzającego osiedlem/blokiem. Takie pismo może być pozytywnie rozpatrzone i wtedy zostaną podjęte odpowiednie kroki do zniwelowania gołębi z osiedla.

Gołębie to faktycznie bardzo uciążliwe zwierzęta, lecz nigdy nie powinniśmy uciekać się do drastycznych rozwiązań takich jak strzały z wiatrówki czy używanie różnego typu trutek. Jak wcześniej wspominaliśmy, takie czynnością są w Polsce karalne i może skończyć się to dużą karą finansową, a nawet pozbawieniem wolności na kilka miesięcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here