drewniany taras

Taras drewniany – galeria, projekt, pomysły na zadaszenie

Aktualizacja:

Sezon grillowy ruszył pełną parą. Osoby, które posiadają taras dobrze wiedzą, jaką wygodą jest grillowanie na własnym tarasie. Nadaje nie tylko komfortu, ale również kształtuje wygląd całego ogrodu. Dobrze zaprojektowany i wykonany taras będzie cieszył nas przez długie lata. Taras to wygodne miejsce nie tylko do wspólnych spotkań, ale także świetne miejsce do relaksu i chwili odprężenia. Drewniany taras sprawi, że poczujesz się, jak na wakacjach. Taras – cena? Poniżej przedstawiamy taras, który udało nam się postawić w cenie 2200 złotych. Większość tej sumy kosztowały drewniane belki oraz deski. Zamówione drewno było przez nas dodatkowo heblowane i szlifowane na własnym sprzęcie. Nieco mniej kosztowały kinkietowe kolumny na którym oparty jest nasz taras. Cena nie obejmuje płytek oraz wyposażenia i schody.

Pomysł na taras – galeria

Przed przystąpieniem do wykonania tarasu należy zaczerpnąć inspiracji. Najlepszym sposobem na pomysł są zdjęcia. Nasza galeria jedno tarasu być może Ci podpasuje i skorzystać z podobnej konstrukcji. W internecie możemy zobaczyć inne projekty, które mogą być naszą inspiracja i pomogą nam przygotować projekt tarasu.

Nasza galeria z czasem się powiększy. Jeśli chcesz, aby Twój taras został tutaj umieszczony to wyślij nam go na naszego e-maila!

Zadaszenie tarasu

Taras zadaszony to konieczność, jesteśmy wtedy niezależni od pogody. Zadaszenie tarasu uchroni nas przed deszczem, ale także przed słońcem w upalne dni. Zadaszenie uniemożliwi nam również na oświetlenie tarasu oraz zastosowaniu innych udogodnień. Poniżej przedstawiono zadaszenie tarasu przy zastosowaniu dachu dwuspadowego.

Niezależnie czy jest to dach, czy belki warto wykonać go z drewna takiego jak modrzew lub dąb. Wiele portali zachęca do skorzystania z deski kompozytowej lub drewna egzotycznego, jak ipe czy bangkirai. Podczas montażu desek w celu zadaszenia naszego tarasu używaj wkrętów nierdzewnych, które nie są drogie, a z czasem podziękujemy. Podczas zadaszenia tarasu należy pamiętać również o rodzaju dachu. Jeśli zdecydujemy się na dach bez skosu to pamiętaj, aby ułożyć deski z delikatnym spadem, aby woda nie zalegała.

Co na taras?

Jeśli postawiliśmy już swój wymarzony taras to czas na nim umieścić kluczowe rzeczy. Taras bez stolika lub stołu oraz siedzeń to nie taras. Co poza siedzeniami oraz stołem umieścić na tarasie? Dość szalonym pomysłem dla niektórych może być huśtawka na taras lub hamak.

Dobrym pomysłem na upiększenie naszego tarasu możemy zakupić drewniane rolety na taras. Na pytanie co na taras nie moglibyśmy ominąć roślin. Nic tak nie upiększa naszego ogrodu jak kwiaty, w przypadku tarasu jest tak samo. Jakie kwiaty na taras? Wybór jest naprawdę spory, ale my polecamy zapoznać się z temat sufini. Możemy także postawić dużą i elegancką donice, która na naszym tarasie będzie prezentować się naprawdę dobrze.

Dla nas prawdziwy taras to taras drewniany, jak wiemy mamy wiele możliwości – szklany, o konstrukcji stalowej. Zadaszenie tarasu to też duży temat – według naszej opinii w przypadku tarasu, dach dwuspadowy wygląda świetnie. Reasumując taras przy domie to super sprawa i z całą pewnością nie będziesz żałować tej inwestycji. Cena tarasu drewnianego to około 5-6 tysięcy złotych, jeśli zlecisz to innej firmie. Cena tarasu drewnianego w przypadku, gdy zamawiasz tylko materiały, a całą robotę wykonujesz sam to koszta około 2-3 tysiące złotych.