Przejdź do treści
yato zestaw

Opinie o elektronarzędziach i kluczach firmy Yato

Ostatnia aktualizacja: 6 lipca 2020

Yato jest jedną z najpopularniejszych firm tworzących elektronarzędzia na rynku. Jej produkty skierowane są głównie do profesjonalistów, jednak w ofercie posiada również narzędzia dla mniej wprawionych majsterkowiczów. Sprzęt Yato charakteryzuje się wysokiej jakości akcesoriami, których tradycja wykonania połączona z prawie trzydziestoletnim doświadczeniem na rynku dają funkcjonalne i trwałe narzędzia na lata. Przyjrzeliśmy się bliżej tej firmie, aby przybliżyć jej charakterystykę oraz przedstawić wady i zalety poszczególnych elektronarzędzi i kluczy. Przeprowadziliśmy dogłębną analizę marki Yato, a także wykorzystaliśmy w artykule liczne opinie i recenzje dostępne w sieci.

Yato – co to za firma?

Yato jest marką, która specjalizuje się w sprzedaży produktów warsztatowych, budowlanych i ogrodowych. Charakteryzuje się estetycznym wzornictwem, a także nowoczesną ofertą, która jest regularnie rozbudowywana o nowe linie produktowe. Firma Yato jest częścią działalności grupy Toya, która obejmuje dystrybucję pod własnymi, ośmioma markami – w tym właśnie Yato. Toya posiada bardzo rozwiniętą sieć sprzedażową nie tylko na poziomie kraju, ale i na całym świecie.

Grupa kapitałowa TOYA

Podstawowym obszarem działalności grupy Toya jest import i sprzedaż artykułów przemysłowych, które głównie opierają się na elektronarzędziach i ręcznych narzędziach kierowanych w szczególności do profesjonalistów. Dystrybucja produktów obejmuje sieć sprzedaży na rynku międzynarodowym skupionym głównie na rynku Europy Południowej, Środkowej, jak i Wschodniej, w którą wchodzą Węgry, Rumunia, Czechy, Niemcy, Rosja, Białoruś, Litwa, Ukraina, Mołdawia i wszystkie kraje bałkańskie. Od 2013 roku grupa kapitałowa Toya prowadzi działalność na terenie Chin, w których w głównym stopniu odbywa się dystrybucja produktów marki Yato. Polska firma Toya sprowadza elektronarzędzia i narzędzia ręczne Yato do jednostki głównej na terenie Wrocławia. Jest to jedyna siedziba marki na terenie całej Polski, w której zamówienia na produkty można składać jedynie drogą internetową.

Yato – serwis techniczny

Marka elektronarzędzi i narzędzi ręcznych Yato posiada rozbudowaną sieć serwisową, do której można zgłaszać i odsyłać produkty objęte gwarancją. Do korzystania z serwisu wymagany jest oczywiście dowód zakupu, który można przedstawić za pomocą kopii paragonu, bądź faktury. Reklamacje towarów można składać wyłącznie na podstawie pisemnego zgłoszenia, które wysyła się drogą mailową lub faksem. Gwarancja na produkty Yato to 24 miesiące. W tym okresie grupa Toya bierze całkowitą odpowiedzialność z tytułu rękojmi za wszystkie wady fizyczne produktu. Istotnym warunkiem realizacji gwarancji jest sposób użytkowania narzędzia, które chcemy przekazać w ręce serwisu.

Aby gwarancja została uznana możemy używać naszych narzędzi wyłącznie w celach prywatnych. Sprzęt używany w celach zarobkowych w przemyśle lub rzemiośle nie podlega gwarancji, dlatego przed wysłaniem dokumentów związanych ze zwrotem, naprawą, czy wymianą narzędzia Yato, warto zapoznać się z regulaminem gwarancyjnym, który znajduje się na oficjalnej stronie jego dystrybutora. Jest to istotne również ze względu na pułapkę, która bardzo często zdarza się w tej branży. Mowa tu o unieważnieniu gwarancji w przypadku zakupu sprzętu na fakturę. Jest to regularna praktyka tego typu firm, dlatego warto być jej świadomym.

zestaw yato

Yato – serwis pogwarancyjny

Narzędzia Yato posiadają możliwość przekazania do naprawy pogwarancyjnej. Oznacza to jednak zgodę na warunki odpłatnych usług serwisowych, które wykonuje dystrybutor, czyli grupa Toya. System jest bardzo rozbudowany, a kontakt z serwisem jest bardzo szybki i zrozumiały. Obejmuje ekspertyzę, naprawę, konserwację i testy sprawnościowe urządzenia. Po zgłoszeniu chęci naprawy sprzętu należy wysłać uszkodzony produkt do dystrybutora Toya za pośrednictwem wybranej firmy kurierskiej. Po dostarczeniu, grupa Toya odsyła nam kosztorys naprawy do akceptacji i w okresie 14 dni sprzęt zostaje nam odesłany lub dostajemy informację o możliwości jego odbioru w punkcie Yato we Wrocławiu.

Czym jest usługa Yato Premium?

Marka Yato posiada w swoim serwisie bardzo atrakcyjny pakiet korzyści nazywany Yato Premium. Jest to prestiżowa usługa, którą Toya uruchomiła dla swoich klientów. Opiera się na wydłużeniu okresu gwarancyjnego z 24 na 36 miesięcy na wszystkie elektronarzędzia marki Yato, w co wchodzi również obsługa zgłoszeń gwarancyjnych polegająca na systemie door-to-door.

Do programu Yato Premium należeć może każdy, kto w okresie 4 tygodni od zakupu sprzętu firmy Yato, zarejestruje swój zakupiony produkt w tym właśnie serwisie. Jest to niezwykle wygodne, ponieważ tylko taki krok wystarczy do tego, aby nasz sprzęt posiadał bezpłatną, 3 letnią gwarancję i wygodny system door-to-door, który zapewnia klientom komfortową obsługę i realizacje gwarancji – dosłownie bez wychodzenia z domu. Grupa Toya pokrywa wszelkie koszta związane z kurierem i naprawą, a naprawienie sprzętu nie przekracza 7 dni. Usługa Yato Premium jest bardzo wygodna, a co najlepsze nic nas nie kosztuje. Yato Premium gwarantuje najwyższą jakość naprawy, której status można śledzić na bieżąco w zakładce serwisu.

Opinie o firmie Yato

Marka Yato może pochwalić się wieloma pozytywnymi recenzjami nie tylko na temat produktów, ale również całego przebiegu dostawy i świetnie działającego serwisu gwarancyjnego. Zmówienia można składać wyłącznie drogą internetową, przez oficjalną stronę dystrybutora marki TOYA S.A., która realizuje wszystkie zlecenia we wrocławskim centrum magazynowo-logistycznym Toya przy ulicy Sołtysowickiej 39. Klienci chwalą sobie świetny kontakt z biurem obsługi klienta, który otwarty jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00. Można kierować tam wszelkie pytania odnośnie złożonych zamówień, konkretnych produktów i problemów z dostawą, ale również istnieje możliwość telefonicznego zamówienia towaru.

Marka komunikuje w bardzo profesjonalny sposób, a podejście do klientów jest bardzo indywidualne. Dział serwisowy również reprezentuje wysoki poziom zaangażowania, a konsultanci wyrażają chęć pomocy i przyjmują zgłoszenia gwarancyjne i reklamacyjne, które w szybkim czasie przechodzą do realizacji. Bardzo ważnym elementem, który można zauważyć na głównej stronie dystrybutora jest udział w programie „Słucham Swoich Klientów”, który podkreśla, że marce bardzo zależy na opinii jej użytkowników i wyraża chęć zmian w razie jakichkolwiek niedociągnięć, problemów w komunikacji, czy usterek w sprzęcie.

Elektronarzędzia Yato – opinie

Elektronarzędzia Yato największą popularnością cieszą się wśród amatorskich użytkowników mimo, że marka kieruje swoje produkty głównie do grupy fachowców. Sprzęt jest dobrze postrzegany nie tylko pod kątem jego jakości, ale również atrakcyjnej ceny oferowanych produktów. Narzędzia są estetycznie wykonane i posiadają nowoczesne wzornictwo, co może nie jest najważniejsze w wyborze, jednak wiele osób docenia narzędzia za całokształt pod kątem staranności wykonania. Klienci zauważają wysoką jakość materiałów, z których wykonane są produkty, co wpływa na dłuższą żywotność ich użytkowania. Dodatkowym plusem jest duża różnorodność i aktualizowane linie produktowe, dającą szeroką możliwość wyboru.

Piła spalinowa

Mówi się, że prawdziwa moc spoczywa w silnikach spalinowych. W internecie głośno jest również o tym, że pilarka spalinowa marki Yato model YT-84910 jest najchętniej wybieranym sprzętem, ponieważ dysponuje atrakcyjną mocą 3,4 KM. Maszyna napędzana jest silnikiem o pojemności 56,5 cm3. Jest to bardzo mocna i ergonomiczna piła łańcuchowa, która jest w stanie zaspokoić większe potrzeby użytkowania. Posiada wiele dodatkowych systemów, które zwiększają bezpieczeństwo i komfort pracy.

Recenzenci podkreślają, że zastosowane w niej parametry podnoszą jej wydajność jednak stosunkowo lekka konstrukcja staje się problematyczna, kiedy zależy nam na większej dokładności. Minusem lekkich pił spalinowych jest ich niestabilność, co może być sporym problemem, gdy zależy nam na przecięciu czegoś pod kątem prostym. Jednak rozwiązaniem w takiej sytuacji może być funkcja easy start, która ułatwia rozruch naszej pile spalinowej i powoli nadaje jej prędkości, dzięki czemu możemy bez problemu ustawić ją pod prawidłowym kątem. Piła spalinowa Yato to dobre rozwiązanie przy cięciu drzew i większych prac remontowo-ogrodowych.

piła spalinowa yato

Piła elektryczna

Pilarki akumulatorowe marki Yato charakteryzują się swoją uniwersalnością, która sprawdza się w pracach remontowych wokół domu. Piły elektryczne Yato zapewniają pełną swobodę pracy, jaką oferowały wcześniej wyłącznie piły spalinowe. Wysoka moc silnika i prowadnice zapewniają szybki rozruch i bardzo efektywną pracę. Użytkownicy tego typu sprzętu chwalą sobie funkcje automatycznego smarowania łańcucha i beznarzędziowego napinania i wymieniania go. Jest to duża wygoda i komfort użytkowania, który pozwala zaoszczędzić czas.

Wartą omówienia piłą elektryczną jest pilarka łańcuchowa YT-84920, która świetnie sprawdza się w pracach w gospodarstwie domowym i w ogrodzie, przy lekkich pracach budowlanych i pielęgnacji drzew, czy przygotowywaniu drewna na opał, co plasuje ją bardziej do urządzeń mniej fachowych, a nawet amatorskich. Jeśli planujemy przeciąć nawet bardzo twarde drewno, piła elektryczna Yato powinna sobie z nim poradzić, dzięki mocy 2,2 kW. Warto mieć jednak na uwadze, że jest to urządzenie bezprzewodowe, a jego długie i ciężkie użytkowanie może doprowadzić do jego przegrzania i wyłączenia. Produkt jest natomiast zaprojektowany w bardzo ergonomiczny sposób, co sprawia, że użytkowanie jest wygodne, a niewielka waga sprawia, że długotrwała praca nie jest dla nas uciążliwa.

Innym ważnym atutem tego urządzenia jest jego niezależność od stałego źródła zasilania. Dodatkowo w porównaniu z piłami spalinowymi nie spotkamy się z uciążliwym rozruchem przy użyciu linki, czy z hałasem, który generowany jest z silnika spalinowego. Istotnym elementem piły elektrycznej Yato jest elektroniczny hamulec odrzutowy o szybkim czasie reakcji, który zapewnia bezpieczeństwo pracy, a także dodatkowa osłonka dłoni chroniąca ją przed ewentualnym skaleczeniem. Jeśli więc szukamy bezpiecznego urządzenia do remontów i drobnych zadań wokół domu to model piły elektrycznej Yato w zupełności nam się sprawdzi.

Wkrętarka

Spośród wkrętarek pneumatycznych marka Yato może pochwalić się jednym konkretnym modelem, który cieszy się szczególną popularnością wśród kupujących. Postanowiliśmy przyjrzeć się mu z bliska, aby sprawdzić, co wpływa na wybór konsumentów, ale również sprawdzić, czy posiada ewentualne wady na które warto zwrócić uwagę. Mowa tu o modelu wkrętarko-wiertarki Yato YT-82782, która czerpie energię z 18 V baterii Li-lon o pojemności 2 Ah. Posiada wysokiej jakości silnik prądu stałego, który został wyprodukowany przez japońską firmę Mabuchi Motor Co. Jej maksymalny moment obrotowy wynosi 40 Nm, co umożliwia wiercenie o średnicy max. 25 mm, natomiast w stali 10 mm.

Dużym plusem u większości wiertarko-wkrętarek Yato jest włącznik spustowy, który umożliwia elektroniczną regulację momentu obrotowego oraz jego prędkości. Dodatkowy pierścień sprzęgła pozwala na ustawienia 21 położeń momentu wkręcania i trybu wiercenia. Końcówki do wkrętarki i wiertła są wymienne i można dostać je na oficjalnej stronie dystrybutora. Pod kątem konstrukcji warto pochwalić solidny materiał, z którego urządzenie zostało wykonane. Można powiedzieć, że wkrętarko-wiertarka Yato reprezentuje najwyższy poziom wykonania pod kątem ergonomii, ponieważ jest bardzo lekka, wyważona i kompaktowa, co pozwala na dostęp w trudne miejsca i łatwy transport.

Testowany sprzęt posiada ergonomicznie przystosowany do naszej dłoni uchwyt i diodę Led, która oświetla miejsce naszej pracy. Jest to produkt, który wywarł na nas spore wrażenie, nie tylko pod kątem ergonomii wykonania, ale również jakości. Wiertła Yato świetnie radzą sobie nawet z najtwardszymi materiałami, co ułatwia wykonywanie w nich otworów i wkręcanie śrub, czy wkrętów. Warto rozważyć zakup wiertarko-wkrętarki Yato zwłaszcza, jeśli zależy nam na komforcie i dobrej jakości produkcie.

Młotowiertarka

Wartą omówienia młotowiertarką od Yato jest model YT-82127, w której zastosowano silnik o mocy 1500 W. Porównując ją z innymi sprzętami na rynku, ten konkretny model posiada najmocniejszy silnik wśród młotowiertarek Yato, co już na początku buduje w nas pewnego rodzaju nadzieję. Urządzenie wyposażone jest w magnezową obudowę przekładni, co ma wydłużyć jego żywotność i dodatkowo uchronić przed ewentualnym przegrzaniem. Posiada pneumatyczny mechanizm udarowy, który sterowany jest za pomącą włącznika głównego. Omawiana młotowiertarka Yato jest w stanie wywiercić otwory w betonowej powierzchni o średnicy nawet 32 mm.

Dużym atutem jest uchwyt wiertarski SDS Plus, który bardzo ułatwia montaż i demontaż osprzętu. Całe urządzenie waży 5 kg, co niestety jest konsekwencją obecności tak silnego silnika, jednak amortyzatory i ergonomiczny uchwyt umożliwiają jego wygodne utrzymanie. Podsumowując testowany przez nas model młotowiertarki Yato jest świetnym wyborem do profesjonalnych prac budowlanych, szczególnie do wiercenia w betonie. Wiertarka dysponuje dużą energią pojedynczego udaru, która niewątpliwie jest jej największą zaletą.

narzędzia yato

Przecinarka plazmowa

Jeśli chodzi o przecinarki plazmowe, to bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się model Yato YT-82952, w której została wykorzystana nowoczesna technologia IGBT, która umożliwia pracę z najwyższą wydajnością, jednak o niskim poborze energetycznym. Urządzenie zasilane jest prądem o napięciu 230 V, natomiast maksymalny prąd cięcia to około 40 A. Narzędzie świetnie radzi sobie z precyzyjnym cięciem arkuszy blachy i wszelkiego rodzaju materiałów, które przewodzą prąd elektryczny. Mowa tu np. o powierzchniach wykonanych ze stali węglowej, czy stopowej lub z metali niezależnych, czy aluminiowych, a nawet miedzianych.

Przecinarka poradzi sobie nawet z najtwardszymi materiałami o maksymalnej grubości 15 mm (stal węglowa), 12 mm (stal nierdzewna), 7 mm (miedź), czy 10 mm (aluminium). Model Yato YT-82952 posiada na przednim panelu potencjometr, dzięki któremu można dobierać moc cięcia i zmieniać ją w zależności od obrabianego materiału. Gazem plazmotwórczym jest w przypadku modeli przecinarek Yato – sprężone powietrze. Warto zwrócić uwagę na to, aby było czyste i suche! Aby odpowiednio wykonać precyzyjne cięcie plazmowe potrzebny jest dobór odpowiednich parametrów. W tym: natężenie prądu, prędkość cięcia, napięcie łuku, ciśnienie i natężenie przepływu powietrza, a także położenia palnika pod odpowiednim kątem.

Podczas ręcznego cięcia operator ma wpływ jedynie na prędkość cięcia i odległość dyszy od przedmiotu. Reszta parametrów zależna jest od urządzenia. Przecinarka Yato świetnie radzi sobie z cięciem blachy ze stali węglowej, jak i nierdzewnej, jednak można zauważyć, że jakość cięcia jest tutaj zależna od prędkości. Okazuje się, że testowany model przecinarki plazmowej przy większej prędkości zmniejsza szczelinę cięcia, tym samym zmniejszając jakość przecinanego materiału. Poza tym przecinarka tnie bardzo szybko, zwłaszcza grube powierzchnie. Naszym zdaniem świetnie sprawdzi się w przemysłowych, jak i rzemieślniczych warunkach.

Szlifierka kątowa

Wartą omówienia szlifierką kątową producenta YATO z pewnością jest model YT-82094. Przedstawiane narzędzie o średnicy 125mm osiąga prędkość obrotową na poziomie 11 000 obr./min co może nie jest rekordowym wynikiem natomiast z pewnością doskonale sprawdzi się w roli narzędzia do użytku domowego oraz w zupełności zaspokoi potrzeby w warsztacie. Szlifierka jest stosunkowo niewielkich rozmiarów, a jej waga to zaledwie 2.5 kg co skutkuje doskonałymi właściwościami użytkowymi. W efekcie pozwala nam to na prace w miejscach, do których mamy ograniczony dostęp oraz niewiele miejsca na jakiekolwiek manewrowanie.

Dzięki zastosowaniu wydajnego 850W silnika mamy możliwość bezproblemowego cięcia tarczami korundowymi oraz diamentowymi oraz szlifowania tarczami korundowymi, ściernicami listkowymi i fibrowymi. Szlifierka posiada system chłodzenia poprzez umieszczone w jej przedniej części otwory wentylacyjne umożliwiające optymalny przepływ powietrza wokół silnika zapewniający efektywne chłodzenie oraz zabezpieczenie antypyłowe, które uniemożliwi przedostawanie się opiłków obrabianego materiału do elementów obrotowych, co z pewnością pozytywnie wpłynie na jej trwałość i żywotność.

Urządzenie wyposażone jest w wysokiej jakości włącznik oraz zabezpieczenie polegające na blokadzie ponownego uruchomienia urządzenia w przypadku utraty i po ponownym pojawieniu się napięcia w sieci, co ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa użytkowników. Podsumowując, szlifierka kątowa YT-82094 jest racjonalnym zakupem w rozsądnej cenie, który z pewnością nas nie zawiedzie. Bardzo dobry stosunek wagi do mocy urządzenia plasuje ją na czele produktów wśród innych producentów nawet dla wybrednego użytkownika. Minusem z pewnością jest fakt, iż nie ma możliwości zakupu szlifierki w zestawie z walizką transportową.

Pistolety natryskowe

Pistolety natryskowe są niezwykle przydatnym sprzętem podczas malowania, tynkowania lub lakierowania większych powierzchni. Dzięki nim możemy z łatwością uporać się ze wszystkimi pracami remontowymi, które związane są z precyzyjnym pokrywaniem różnego rodzaju powierzchni. Czynnikiem, który wpływa na jego prawidłowe działanie jest sprzężone powietrze umieszczone w butli zamontowanej najczęściej na głowicy pistoletu, jednak jest to zależne od modelu i producenta. Analizowanym przez nas urządzeniem marki Yato był ponoć najlepszy pistolet malarski Yato, model YT-82553 z dolnym zbiornikiem.

Użytkownicy tego narzędzia chwalą sobie wydajność pracy tym sprzętem. Sprawdziliśmy to i faktycznie, pistolet posiada wbudowaną sprężarkę, która nie wymaga zewnętrznego zasilania przy pomocy sprężonego powietrza. Wydajny silnik o mocy 600 W umożliwia przepływ powietrza, który wynosi 1l/min, dzięki czemu czas pracy jest niezwykle szybki. Spustowy włącznik bardzo ułatwia kontrolę nad wielkością przepływu farby, lakieru, czy tynku. Dodatkowo pozwala na swobodną regulację kąta i szerokości strumienia. Niewielki zbiornik na substancje do aplikacji jest o pojemności 1 l, co bardzo ułatwia konserwację i obsługę tego urządzenia. Dużym plusem są dodatki do zestawu, które proponuje nam marka Yato.

Na stronie producenta możemy trafić na zestawy Yato, w których skład wchodzą dodatkowe dysze o średnicach: 1,5, 1,8, 2,2 mm, ale również wiskozymetr, który umożliwia użytkownikowi sprawdzenie i kontrolowanie gęstości farby. Pistolet gazowy Yato świetnie sprawdza się podczas aplikacji farb olejnych, akrylowych, emulsyjnych i podkładowych. Dodatkowo przyspiesza nakładanie impregnatów, lakierów, a nawet tynków. Pistolet jest dobrym wyborem do użytku codziennego przez fachowców, jednak warto zakupić go również do domu, jeśli uwielbiamy częste zmiany kolorów i remonty.

agregat malarski yato

Narzędzia ręczne Yato – opinie

Narzędzia ręczne marki Yato od wielu lat cieszą się uznaniem wśród majsterkowiczów. Biorąc pod uwagę, że są to produkty produkowane w Chinach są naprawdę dobrej jakości, a ich cena jest atrakcyjna w porównaniu do innych marek popularnych na rynku. Klienci chwalą sobie ich długą żywotność, nawet przy codziennej i wielogodzinnej eksploatacji. Narzędzia ręczne Yato charakteryzuje prostota i wytrzymałość, które idą w parze z niewielką ceną. Przyjrzeliśmy się konkretnym modelom oraz przeanalizowaliśmy czym charakteryzuje się konkretny zestaw narzędzi, a także prześledziliśmy recenzje na ich temat w internecie. Poniżej znajdują się wyniki naszej analizy.

Klucze płaskie

Zestaw kluczy Yato jest najczęstszym zakupem ambitnych majsterkowiczów, ale również wybierany jest przez zawodowych mechaników, elektryków, czy monterów. Klucze Yato zyskały na popularności, dzięki prostocie swojego wykonania. Najczęściej wybierany jest zestaw kluczy Yato, który składa się z 12 sztuk sprzętu o rozmiarach od 6 do 32 mm. Recenzenci tego zestawu chwalą sobie ich trwałość, dzięki wykonaniu ze stali chromowano-wanadowej, która jest odporna na rdzę i ewentualne złamanie, bądź przekrzywienie. Satynowe wykończenie minimalizuje poślizg klucza zanieczyszczonego np. olejem czy smarem.

Bardzo charakterystyczne jest to, że klucze płaskie Yato posiadają płaszczyznę roboczą, która jest odchylona o 15%, co bardzo ułatwia manewrowanie kluczem i zmniejsza ryzyko uszkodzenia nakrętki. Komplet kluczy Yato został stworzony, dzięki wyspecjalizowanej technologii. Ma ona na celu wyeliminowanie problemu, z jakim najczęściej spotykają się użytkownicy kluczy płaskich, a mowa tu o ześlizgiwaniu się klucza z nakrętki. Klucze Yato blokują się na nakrętce nie pozwalając na ześlizgnięcie się w trakcie pracy. Przysłużą nam się nie tylko przy drobnych pracach domowo-warsztatowych, ale również w każdym innym miejscu. Posiadanie ich to wygodne rozwiązanie, na którym z pewnością się nie zawiedziemy.

Klucze nasadowe

Na rynku można znaleźć setki zestawów kluczy nasadowych, jednak wybierając odpowiedni dla siebie nie zawsze należy kierować się ich uniwersalnością, czy ilością. Łatwo jest trafić na pięknie prezentujące się klucze, które po kilku użyciach łamią się lub zachodzą rdzą. Taka pomyłka może wiązać się z niskim komfortem naszej pracy i zniszczonymi, obrobionymi śrubami. W nasze ręce wpadł profesjonalny komplet kluczy nasadowych Yato YT-3841, który został opracowany pod kątem potrzeb najbardziej wyspecjalizowanych serwisów mechaniczno-samochodowych.

Według opinii użytkowników narzędzia znajdujące się w zestawie są wysokiej jakości i świetnie sprawdzają się do domowego majsterkowania, ale również do fachowych zadań warsztatowych. W skład zestawu wchodzi 216 elementów. Każdy z nich jest wymienny i bez problemu można dokupić je na oficjalnej stronie producenta za niewielką cenę. Zaletą wszystkich znajdujących się w zestawie kluczy nasadowych jest jakość ich wykonania. Ich kształt jest ergonomiczny, a bity wielkościowo dopasowane do innych kluczy lub grzechotek.

Wielu użytkowników tego modelu kluczy skarży się jednak na niską jakość materiału, z którego została wykonana walizka, w której są umieszczone. Tworzywo jest dość kiepskie, a uchwyty urywają się po kilku użyciach. Kolejnym defektem, który udało nam się dostrzec jest zależność przechowywania naszego zestawu. Niestety w wielu przypadkach materiał, z którego wykonane zostały bity rdzewieje przy długotrwałym kontakcie z wilgocią lub chłodem, co może być sporym problemem dla fachowców pracujących np. w warsztatach samochodowych.

Niestety poza rdzewieniem, większość bitów jest bardzo słabej jakości i przy częstszym użytkowaniu ulegają skręceniu lub złamaniu. Na szczęście jest możliwe ich dokupienie. Reszta kluczy i nasadek jest zachwalana, a ich trwałość to nawet 5 lat, dlatego jeśli szukamy podstawowych kluczy nasadowych do domowego majsterkowania, ten zestaw Yato powinien nam całkowicie wystarczyć.

zestaw kluczy yato

Wkrętaki

Wkrętaki firmy Yato są bardzo popularnym wyborem spośród innych dostępnych narzędzi tego typu. Firma Yato jest najczęściej wybierana właśnie pod kątem sprzętu ręcznego, który reprezentuje nie tylko niesamowitą trwałość, ale również wygodę i dokładność. Na stronie marki każdy wkrętak można zakupić oddzielnie, jednak najbardziej opłaca się zakup zestawów, które są bardzo atrakcyjne cenowo. Nasze testy przeszedł zestaw narzędzi Yato, w którego skład wchodzi komplet 11 śrubokrętów Yato. Wkrętaki wykonane są z wysokogatunkowej stali SVCM55, która jest niezwykle trwała i odporna na rdzę.

Dodatkowo możemy być pewni, że wkrętaki nie złamią się podczas użycia większej siły. Budowa śrubokrętów Yato nie jest skomplikowana, a ich ergonomiczna rękojeść wykonana jest z trójkomponentowego tworzywa. Tego typu materiał ułatwia chwyt i przenosi wysokie momenty obrotowe przy niewielkim wysiłku. Zapewne wielu majsterkowiczów zna ten ból, kiedy śruba wypada spod śrubokręta. Nakierowanie go na jej otwór jest często nie lada wyzwaniem, szczególnie gdy mamy do czynienia z małymi elementami montażowymi.

W przypadku śrubokrętów Yato nasz problem rozwiązuje się sam, ponieważ posiada magnetyczną końcówkę, która nie pozwoli uciec nawet najmniejszej śrubie. Plusem opisywanych wkrętaków jest również otwór, który umożliwia powieszenie naszego narzędzia w każdym miejscy. Zestaw Yato z pewnością sprawdzi się w każdym domu, ale również w pracowni warsztatowej. To uniwersalny produkt polecany do każdej branży technicznej i nie tylko.

Piły i brzeszczoty

W asortymencie narzędzi ręcznych firmy Yato nie mogłoby zabraknąć podstawowego sprzętu do skutecznego, ręcznego cięcia drewna, metalu, czy nawet plastiku. Oferta posiada bardzo bogaty wybór pił ręcznych oraz brzeszczotów, ale również całe zestawy wymienionego sprzętu, którego zastosowanie można wykorzystać podczas domowo-ogrodowych remontów, ale również w profesjonalnych warsztatach, czy pracowniach stolarskich i rzemieślniczych. Opinie na temat pił ręcznych są bardzo podzielone, jednak łączy je atrakcyjna cena, która bardzo zachęca do zakupu.

Jeżeli chodzi o piły do metalu Yato mamy do wyboru piły ramowe z oprawką, rękojeścią i wymienianym po zużyciu brzeszczotem o bardzo drobnych ząbkach oraz piły ramowe z brzeszczotem regulowanym do cięć w trudno dostępnych miejscach. Wybór jest bardzo duży, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie pod kątem jakości, zastosowania, jak i ceny. Najpopularniejsze w sklepie Yato są jednak piły uniwersalne do drewna, metalu, jak i do innych tworzyw, np. do plastiku. Posiadają bardzo cienkie brzeszczoty, które pokryte są spiekanymi węglikami. Wiele osób bardzo to sobie chwali, głównie ze względu na łatwiejsze i precyzyjniejsze cięcie bardziej skomplikowanych kształtów. Jeżeli chodzi o jakość materiału, z którego wykonane są piły i brzeszczoty Yato to można powiedzieć, że jest ona dość wysoka.

Oczywiście ostrość brzeszczota i jego żywotność jest przede wszystkim zależna od rodzaju eksploatacji i częstotliwości zastosowania. Dodatkowo duży wpływ na jakość ma wilgoć i niskie temperatury, dlatego osoby pracujące w warsztatach stolarskich skarżą się na dość szybkie rdzewienie, jednak w warunkach domowych, narzędzia są trwałe nawet kilka lat. Warto rozpatrzeć zakup pił i brzeszczotów Yato, ponieważ są to bardzo precyzyjne narzędzia, o całkiem długiej żywotności i niezwykle atrakcyjnej cenie.

Narzędzia warsztatowe Yato

Marka Yato przez lata budowała zaufanie na polskim rynku. Opinie na temat tej firmy i jej poszczególnych produktów są różne – pozytywne, jak i negatywne. Niektóre urządzenia zachwycają swoją jakością i wydajnością przez wiele lat, inne zaś zachodzą rdzą nawet kilka miesięcy od zakupu. To co łączy je wszystkie to stosunkowo niska cena, która można przyznać jest naprawdę atrakcyjna w porównaniu do jakości produkowanego przez Yato sprzętu. Elektronarzędzia i narzędzia ręczne skierowane głównie do prac warsztatowych, okazują się również idealnym rozwiązaniem dla domowych majsterkowiczów i podczas amatorskich remontów. Prostota ich budowy i użytkowania sprawia, że obsługa sprzętu jest banalnie prosta i przyjemna. Produkty Yato słyną ze swojej uniwersalności, którą można wykorzystać praktycznie w każdej dziedzinie remontowo-budowlanej.