Ile kosztuje przeprowadzka?

0
451

Przenosisz się do nowego mieszkania? Jeśli tak to ten artykuł jest dla Ciebie. Dzisiaj poruszymy temat ile kosztuje przeprowadzka. Porównamy także koszta w trzech różnych miastach. Napiszemy również jak przygotować się do takiej akcji. Przeprowadzka w różnych miastach może kosztować 50, a nawet 200 złoty. Na cenę przeprowadzki wpływa wiele czynników.  Pierwszym czynnikiem, który wpływa na cenę jest miasto, miasta stołeczne mają najwyższe ceny. Przeprowadzka w Warszawie lub we Wrocławiu może kosztować nawet 150 zł za godzinę pracy jednego pracownika. Często do przeprowadzki potrzeba dwie osoby, choćby w przypadku przeprowadzki mebli lub innych ciężkich przedmiotów jak lodówka, telewizor czy łóżko. Jeśli jesteśmy studentami to często do zabrania mamy ze sobą dużo mniej rzeczy, wtedy cena naszej przeprowadzki może zamknąć się w okolicach 150-200 złotych. Ważna jest również odległość między miejscowościami, przeprowadzając się z Wrocławia do pobliskiej Oleśnicy nasz portfel może poważnie ucierpieć. Przeprowadzka między miastami jest dużo kosztowniejsza ponieważ firmy dorzucają do rachunku tak zwana kilometrówkę, która oscyluje w okolicach złotówki za kilometr.

Jak się przygotować do przeprowadzki?

Przygotowanie do przeprowadzki to przede wszystkim spakowanie i zabezpieczenie naszych rzeczy. Jeśli korzystamy z zewnętrznej firmy to często w swojej ofercie mają pakowanie i zabezpieczenie jako dodatkowa opcja, przynajmniej tak było w jednej z Wrocławskich firm transportowych. We Wrocławiu oraz innych studenckich miastach jest mnóstwo studentów, którzy potrafią w ciągu 3 lat zmienić mieszkanie dziesięciokrotnie. Firmy przewozowe zacierają ręce, bo jest to dla nich łatwy zarobek.

Przygotowując się do przeprowadzki warto wszystkie mniejsze rzeczy poukładać w kartony i zakleić je. Nie każda firma przewozowa jest uczciwa i niejednokrotnie słyszałem opowieści, że podczas przeprowadzki coś zniknęło, dlatego obklejenie kartonu taśmą wydaję się dobrym sposobem na zapewnienie bezpiecznego transportu naszym rzeczą. Jeśli posiadamy rzeczy, które można rozkręcić to zróbmy to, zaoszczędzimy tym sposobem mnóstwo miejsca. Często podczas przeprowadzki przewozimy rower lub wózek dziecięcy, który potrafi zajmować dużo miejsca.

Alternatywa dla zewnętrznej firmy

PRZEPROWADZKI WROCŁAWJeśli Twój portfel nie pozwala Ci na wydanie 200 czy 300 złotych na przeprowadzkę to możesz skorzystać z paru alternatywnych metod. Jeśli mieszkasz we Wrocławiu lub innych wielkim mieście możesz rozważyć wynajem samochodu na minuty. Koszt takiego przejazdu będzie dużo mniejszy, lecz schody zaczynają się gdy do przewozu mamy meble oraz wiele innych większych rzeczy. Wynająć możemy także busa, który jest dobrą opcją jeśli mamy naprawdę dużo rzeczy do przewiezienia. Wynajem busa we Wrocławiu na 5 godzin to 99 złotych. Do tego doliczmy cenę paliwa, więc nasza przeprowadzka może kosztować nas tylko 150 złotych za parę kursów, w przypadku zewnętrznej firmy suma ta może być nawet trzy razy wyższa. Następną alternatywą dla zewnętrznej firmy są znajomi. Na pewno masz jakiegoś znajomego, który ma większy samochód i chętnie Ci pomoże za przysłowiową flaszkę. Coraz popularniejszą metodą są również ogłoszenia na facebooku, można tam znaleźć za przystępną cenę ludzi, którzy wykonają daną usługę. Reasumując przeprowadzka będzie nasz kosztować średnio parę stów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here